Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

Asmo, Zruč nad Sázavou

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Ke stažení

 

 

Odkazy
Připravované akce

58. ŠACHOVÉ ZAJEČICE 28. - 29. 5. 2022

58. ŠACHOVÉ ZAJEČICE  28. - 29. 5. 2022

 

Propozice schválené dne 21. 1. 2022 KM ŠSČR, jsou zároveň rozpisem soutěže

 

Motto: Od roku 1963 je turnaj je pořádán každoročně jako oslava Mezinárodního dne dětí, v Zaječicích.                   Od roku 1990 je tento turnaj Mistrovstvím České republiky šestičlenných žákovských družstev v rapid šachu.

Od roku 1993 je souběžně pořádán turnaj dvojic nadějí do deseti let.

Od roku 2002 se hraje i OPEN turnaj jednotlivců a hostí nás Junior centrum Seč

Od roku 2009 se v M-ČR přidává 10 sekund na tah, nezapisuje se.                                                               Od roku 2017 se hraje v Chrudimi, Muzeum - Fibichův sál Chrudimské besedy.

 

Pořadatel: ŠO TJ Sokol Zaječice z. s.  z pověření KM ŠSČR, ve spolupráci se ŠO Chrudim a AVE-Kontakt Pardubice. 

Místo: Velký sál Muzea Chrudim a další salonky, adresa: Široká 85

 

Ředitelka turnaje: Ing. Martina Koutná, zajišťuje přihlášku do konkursu, sponzory a propagaci, styk s vedoucími výprav, ubytování, stravování, poháry a medaile, věcné ceny a po turnaji zašle závěrečnou zprávu. Aktualizuje webové stránky a INFO o turnaji.                                                                                         Tel.: 702 175 897                                                                                                                    

Jaroslav Hájek, zástupce ředitelky turnaje, má poradní hlas ve všech oblastech.

Josef Šustr, na vyžádání zašle předběžnou fakturu, konečné faktury předá na místě. Tel.: 777 771 009

Luboš Koutný šachový materiál.

 

Rozhodčí: Mgr. Miroslav Hurta (FA, hlavní), Jaroslav Hájek (ÚR), RNDr. Jaromír Krys (1) a Karel Brožka (2).

 

Turnaj: OMEGA plus + DS Brno OPEN. Mistrovství České republiky družstev starších žáků v rapid šachu.

Šestičlenné družstvo tvoří 4 chlapci (2007 a ml.) + 1 dívka (2007 a ml.) + 1 mladší žák (2010 a ml.). Vždy nastupuje (na kterékoliv šachovnici) nejméně jedna dívka a jeden mladší žák (nelze sloučit dívku a ml. žáka).

 

Přihlášky: výhradně emailem na přiloženém formuláři, ve všech bodech vyplněné. S požadavkem na zajištění ubytování zasílejte do 9. 5. (bez ubytování do 19. 5.) na adresu sachy.zajecice@seznam.cz. Přihlášky po 19. 5. jen se souhlasem a až po zaplacení příplatku. 

Při turnaji se všichni, pořadatelé i hosté, budou řídit aktuálními pokyny ŠSČR a Ministerstva zdravotnictví ČR. Jde například o prokázání bezinfekčnosti O-N-T, roušky, rozestupy, dezinfekci. Předpokládáme, že bude moci být přítomno 500 - 1000 osob. Pořadatelé uzavřou přihlášky, pokud kapacita turnaje bude naplněna.

Na stránce http://zajecice.chesspce.cz budou přihlášky zveřejňovány v pořadí v jakém byly přijaty spolu se zřetelným označením, která družstva ještě budou do turnaje přijata. To podle aktuálních hygienických předpisů (kterými se všichni budeme řídit) a z nich vyplývajících změn kapacity turnaje.

Doporučujeme max. 10 osob za jedno družstvo ve výpravě. V případě omezené účasti v hracích sálech tam nebudou moci být diváci ani náhradníci, jen 6 hráčů týmu + 1 vedoucí. Kdo dohraje, stává se divákem.

Hrací systém:

 

Družstvo:

má vedoucího nad 18 let (který zodpovídá za svěřence po celou dobu pobytu), libovolný název a registraci hráčů za stejný šachový oddíl. V každém utkání družstva může hrát jeden host z jiného oddílu. Všichni hráči musí mít zaplacené registrační poplatky na rok 2022. Není třeba povolení k hostování, cizinci nejsou povoleni.

 

Soupiska: Vedoucí ji předloží při prezenci. Soupiska může obsahovat dva náhradníky. Uveďte: příjmení, jméno, celé datum narození, rapid ELO (nebo VT), oddíl, označte: mladší hráče, dívky a hosty. Při určení sestavy k utkání se jeden z hráčů vynechá, ostatní se posunou výše. Vedoucí zcela zodpovídá za správnost všech údajů na soupisce a totožnost hráčů. Pokud by některé družstvo nemělo všechno v pořádku, může hrát, ale jen mimo soutěž (bude zařazeno na konec pořadí). Každý může být jen na jedné soupisce, hráči budou seřazeni podle rapid ELO ČR. Nižší ELO před vyšším může být, ale jen pokud rozdíl není vyšší jak 300 bodů.

Hodnocení: Body družstva (výhra 3, remis 1), Buchholz ze zápasových bodů, body jednotlivců (skóre), střední Buchholz ze skóre, Buchholz ze skóre, lepší individuální výsledek na 1. šachovnici, na 2. šachovnici, na 3. šachovnici, na 4. šachovnici, na 5. šachovnici, los.

Utkání: Řídí vedoucí družstva s bílými kameny na 1. šach., pokud se oba vedoucí nedomluví jinak. V případě sporu má konečné rozhodnutí hlavní rozhodčí na sále. Poté je možné odvolání k odvolací komisi za vklad 300,-Kč. Rozhodčí má povinnost zkontrolovat před zahájením utkání pořadí podle soupisek u obou týmů!

Materiál: Veškerý materiál na hraní zajišťuje pořadatel, nikdo jiný s ním nemůže manipulovat, zvláště pak s hodinami. Přivezte si šachy a hodiny na rozbory a volné partie, zajišťujeme prostory v letním kině - tam bude i posezení.

Strava: Celodenní strava za 305,-Kč (dětská 262,-Kč). Snídaně 80,-Kč (dětská 65,-Kč), oběd 122,-Kč (dětský 102,-Kč), večeře 103,-Kč (dětská 95,-Kč), balíček 105,-Kč. Upřesnění o 1-2 jídla je možné ještě v úterý před turnajem, poté je již nutno všechno objednané jídlo zaplatit. Upozornění: objednána bude jen předem zaplacená strava. Strava se vaří i vydává v Měšťanské restauraci + další dvě výdejní místa v přízemí Chrudimské besedy a bude po celé dva dny jen naše, i na občerstvení. Kapacita kuchyně je 600 jídel.

Ubytování: Pořadatelé zajišťují ubytování na dvě noci v Chrudimi, na jednu noc přidělíme většinou mimo Chrudim. Také na dvě noci je možno si vybrat přespání mimo Chrudim. Po přidělení ubytování končí náš vztah k objednavateli i poskytovateli a dále už jednají jen mezi sebou, včetně plateb na místě ubytování. Ubytování na internátech v Chrudimi se platí předem a bude podrobně popsáno na našich webových stránkách v INFO. Tam naleznete také aktuální seznam přihlášených.

 

Vklad:

 

800,- Kč za jedno družstvo. Uhraďte nejdéle do 19. 5. na účet TJ Sokol č. p. 4, 538 35 Zaječice z. s.  276076225/0300. Zároveň uhraďte objednanou stravu a ubytování v internátě. Všechny platby jen přes účet, na místě dostanete (v průběhu soboty) potřebná potvrzení a fakturu.

Příplatek: Přihlášky po 19. 5. + 100%. Dodatečné vystavení faktury či potvrzení o platbě (po skončení turnaje) 100,-Kč.

Storno: Celý vklad se vrací, je-li odhlášení alespoň týden před turnajem, později se vrací 50%.

Celá platba za stravu se vrací, je-li strava odhlášena alespoň v úterý před turnajem, později propadá.

 

Ceny: Poháry a medaile pro první tři družstva věnuje každoročně Obecní úřad Zaječice, diplomy pak ŠSČR. Diplom či pamětní list obdrží každé družstvo, pohár a medaile dostane i nejlepší zahraniční družstvo. Dále připravíme hodnotné věcné ceny pro všechny hráče i vedoucího z prvních 10 družstev.

 

 

 

 

 

Pátek

16,00 – 21,00 Časový rozvrh:

příjezd, prezence, ubytování, večeře (od 17,30 do 20,00)

Sobota 

8,00 –   9,00

9,10 –   9,20

9,30 – 10,50

11,00 – 12,20

13,30 – 14,50

14,55 – 16,15

16,20 – 17,45

17,50 – 19,10 prezence     (od 7,00 do 9,00 snídaně)

státní hymna a zahájení

1. kolo

2. kolo        (od 11,15 do 13,30 oběd)

3. kolo

4. kolo

5. kolo

6. kolo        (od 17,30 do 19,45 večeře)         

Neděle 

8,15 –   9,35

  9,40 – 11,00

11,05 – 12,25

13,15 – 14,00

7. kolo        (od 7,00 do 9,00 snídaně)

8. kolo

9. kolo        (od 11,00 do 13,00 oběd)

Vyhlášení výsledků

 

Medaile budou obhajovat (podrobné výsledky a fotografie najdete zde)   http://zajecice.chesspce.cz                        Pokochejte se také výsledky všech uplynulých ročníků.  Najdete zde nejen své jméno a výsledek, ale často i foto svého družstva.

 

57. Zaječice (72 týmů)  1. BŠŠ Frýdek-Místek                  2. 2222 ŠK Polabiny Pardubice                   3. TJ Spartak Vlašim                    

 

 

                                                                                                                                                                                         

Ing. Zdeněk Fiala, předseda komise mládeže ŠSČR        Ing. Martina Koutná, ředitelka turnaje, TJ Sokol Zaječice z. s. Jiří Kalužný, pověřený člen komise mládeže ŠSČR                     Jaroslav Hájek, zástupce ředitelky, TJ Sokol Zaječice z. s.                                                     

Mgr. Miroslav Hurta, FA, hlavní rozhodčí + PC                          Josef Šustr, předseda TJ Sokol Zaječice z. s.                                                                                     

 

                                                                           Partneři:

Omega Plus Chrudim, dodavatel informačních technologií, ředitel Ing. Milan Kušta                                      www.omegaplus.cz 

RE/MAX K2, ACCORD, realitní kancelář, partner při prodeji nemovitostí, ředitel Ing. Milan Kušta                   www.re-max.cz/k2

Dopravní stavby Brno, ředitel Ing. Vlastimil Chládek                                                                                       www.dsbrno.cz

Vodárenská společnost Chrudim, generální ředitel Ing. Roman Pešek                                                        www.vschrudim.cz

IM Biolek Richard, trenér a vydavatel šachových knih pro mládež i dospělé, napište na adresu                           biolci@volny.cz                         

Obec Zaječice, starosta Róbert Pavlačič                                                                                                         www.zajecice.cz

Město Chrudim, starosta Ing. František Pilný                                                                                     http://www.chrudim.eu/

Chrudimská beseda, ředitel Martin Dytrt                                                                                       chrudimdnes@chbeseda.cz

Pardubický kraj, hejtman JUDr. Martin Netolický, Ph.D.                                                            https://www.pardubickykraj.cz

 

                                                                                   

  

                                                                                                                             

publikováno 25.5.2022