MĚSTSKÝ DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE VLAŠIM,PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE
Radnická 121,258 01 Vlašim
DOMEČEK
Sellier Bellot Vlašim
Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim
Marie Filipová,Pravonín
Respo Vlašim
Koloniál Zelingr
Pan MUDr. Karel Pěkný
Kyselý – prádelna
Pan Musil zelenina
Papírnictví Jana Pessrová
Maso a uzeniny Josef Vávra
Benea ,s.r.o.
Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen
Česká spořitelna,a.s.
Pekárna Turek a spol.,s.r.o.
Pentar a.s.,Praha 5
Jana Musilová
Viking Mašek, a.s.
Milan Vilím, Hobysport
Ing.Iveta Vaiglová
Miroslava Vavrušková, Napajedla
Vlama, spol. s.r.o.
Spol. Fair Credit International, SE
Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim
Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o.
Milan Bísek
MĚSTSKÝ DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE VLAŠIM,PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE
Radnická 121,258 01 Vlašim
DOMEČEK
Další z velice úspěšných projektových dnů proběhl ve středu 15.1.2020 se šachisty. Uspořádal ho Lukáš Filip se Zuzanou Moudrou.
Vyplatila se jim poctivá příprava, kdy předvedli dětem krátkou prezentaci a seznámení se starou japonskou technikou skládání papíru do různých tvarů. V Japonsku má tato činnost velikou tradici a dnes už se roznesla po celém světě.
Domácí Petra Píšová se postarala o to, že putovní pohár z 11. ročníku Silvestrovského turnaje v Pravoníně zůstal na domácí půdě. Podala přesvědčivý výkon a získaný titul, si zcela určitě zasloužila.
Turnaj odehrálo 54 šachistů z 9 šachových oddílů. Dohromady hráli šachisté Turnaje A a B, kterých startovalo 12. Turnaj C odehrálo 17 šachistů, nejvíce obsazený byl Turnaj D, kde měřilo síly 25 dětí. Hrálo se podle pravidel FIDE pro rapid šach na 7 kol 2 x 20 minut.
Hrálo se ve Spolkovém domě v Pravoníně 29.12.2019, ve velice pěkném prostředí. Funkci rozhodčích plnili Vladimír Horák, Petr Havelka, Lukáš a Vojtěch Filipovi. Turnaj přišla zahájit naše paní starostka Jana Lapáčková.
Domácích dětí, tedy dětí, které pracují v šachových kroužcích Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi, se do turnaje zapojilo 21! Tři šachisté startovali v Turnaji A a všichni také získali medailová umístění. První se umístila Petra Píšová se 6,5 bodem, druhé místo obsadil Štěpán Filip se 4,5 bodem a třetí místo pak Lukáš Zeman, který si uhrál 4 body. V tomto turnaji startovali 4 šachisté.
Ve čtvrtek 19.12.2019 se uskutečnilo interní sdílení pedagogických pracovníků. Sdílení probíhalo k návštěvě pedagogické pracovnice P.S. v hodinách Mgr. Marie Míkové na Základní škole Březinská ve Vlašimi.
Dne 16.12.2019 se uskutečnilo interní sdílení pedagogických pracovníků. Sdílení probíhalo k návštěvě Jany Babkové v hodinách Mgr. Jany Jeništové na Základní škole Sídliště ve Vlašimi. Interní sdílení vedla Jana Babková.
Dne 10.12.2019 se v rámci projektu Domeček uskutečnilo sdílení zkušeností pedagogů, kdy pedagogická pracovnice Bc. Lenka Kamarýtová, DiS. z Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi navštívila 4 hodiny na Základní škole Jiráskova Benešov u Mgr. Kláry Setničkové.
Dne 28.11.2019 a dne 11.12.2019 se uskutečnily návštěvy v hodinách paní ředitelky Mgr. Marie Míkové na Základní škole Březinská ve Vlašimi v rámci projektu Šablony II.
Dne 11.12.2019 se v rámci projektu Domeček uskutečnilo druhé sdílení zkušeností pedagogů, kdy pedagogická pracovnice Jana Babková z Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi navštívila 4 hodiny na Základní škole Sídliště Vlašim u Mgr. Jany Jeništové.
Úterý 17.12.2019 bylo velikým dnem šachistů z Domečku. Hrál se Krajský přebor v šachu školních týmů a pod hlavičkou ZŠ a MŠ Načeradec soutěžili šachisté z šachových kroužků z Pravonína. Družstvo vedl Lukáš Filip a soutěžili kapitánka Petra Píšová, Štěpán Filip, František Jelínek a Filip Kůra.
Šachoví trenéři se rozhodli v měsíci prosinci uspořádat pro děti z šachových kroužků ODDÍLOVÉ TURNAJE. Celkem jich bylo uspořádáno 5.
Kroužek ZAČÁTEČNÍKŮ B, který se schází vždy v pondělí a ve středu, uspořádal svůj oddílový turnaj jen jeden. Děti dle připravených diagramů a pomůcek odpovídaly na 10 otázek, čímž bylo shrnuto učivo za uplynulé období. Soutěžilo 8 dětí. Nejlépe si vedla Lada Vopálková a získala 75 bodů, druhé místo obsadila Veronika Čápová s 71 bodem a o třetí příčku se dělila dvě děvčata Nikola Ondráková a Teodora Vajcová se 69 body. Dětem se soutěž moc líbila.
Ve čtvrtek 12.12.2019 se již pošesté zúčastnila odbornice Mgr. Drahomíra Svobodová zájmového hodiny keramiky ke vzdělání pedagoga.
PROJEKTOVÝ DEN – ČERTOVSKÉ ŠACHY V PEKLE 6.12.2019
V rámci projektu ŠABLONY II. – DOMEČEK uspořádal pedagog volného času šachových kroužků Lukáš Filip s odbornicí z praxe Milenou Hrubantovou projektový den směrovaný na období Mikuláše, anděla, čerta a vánočních svátků.
Projektového dne se zúčastnilo 35 dětí z šachových kroužků a všech klubů pracujících v rámci evropského projektu. Vlastní akci předcházela náročná příprava spojená s instalací kulis, které byly pojaty poněkud abstraktně a na výzdobu bylo využito výrobků dětí z MŠ k danému tématu. Na výzdobu bylo dále využito obrázků, které v počítačovém programu vytvořil Lukáš Filip. Místní šachový klub zakoupil kostýmy pro Mikuláše, anděla a čerty a dětem dále daroval čertovské rohy a výslužku.
Na realizaci se podílela nejen odbornice z praxe Milena Hrubantová a pedagog volného času Lukáš Filip, ale i spousta dalších pomocníků: Zuzana Moudrá, Marie Filipová, Vojtěch Filip, Helena Kůrová, Markéta Štanderová, Miroslava Ondráková a děti z kroužků Pokročilých šachistů Petra Píšová, Filip Kůra, František Jelínek a Štěpán Filip.
PROJEKTOVÝ DEN – ČERTOVSKÉ ŠACHY – ŠACHOVÁ ŠKOLIČKA 5.12.2019
Městský den dětí a mládeže uspořádal v rámci projektu ŠABLONY II. – DOMEČEK výše uvedený projektový den, který se konal v prostorách Spolkového domu v Pravoníně a v šachové klubovně.
Projektového dne se zúčastnilo 15 dětí z kroužku Šachová školička. Vlastní akci předcházela náročná příprava spojená s instalací kulis, které byly pojaty poněkud abstraktně a naším cílem bylo využít na výzdobu výrobky dětí z MŠ k danému tématu. Na výzdobu bylo dále využito obrázků, které v počítačovém programu vytvořil Lukáš Filip. Místní šachový klub zakoupil kostýmy pro Mikuláše, anděla a čerty a dětem dále daroval čertovské rohy a výslužku, na které se podílela i místní mateřská škola.
Na realizaci se podílela nejen odbornice z praxe Milena Hrubantová a pedagog volného času Miroslava Ondráková, ale i spousta dalších pomocníků: Zuzana Moudrá, Marie Filipová, Vojtěch Filip, Helena Kůrová a děti z kroužku pokročilých šachistů: Filip Kůra a Štěpán Filip.
Ve čtvrtek 5.12.2019 se již popáté zúčastnila odbornice Mgr. Drahomíra Svobodová zájmového hodiny keramiky ke vzdělání pedagoga.
Čtvrté kolo Regionální žákovské ligy v šachu se konalo 23.11.2019 v prostorách Základní školy v Dolních Kralovice a pořadatelem byla Šachová škola STAMAT.
Ve čtvrtek 21.11.2019 se již počtvrté zúčastnila odbornice Mgr. Drahomíra Svobodová zájmového hodiny keramiky ke vzdělání pedagoga.
V zájmu oživení práce v šachových kroužcích se vedoucí rozhodli uspořádat pro děti turnaj v piškvorkách.
V pátek 8.11.2019 se uskutečnilo interní sdílení pedagogických pracovníků. Sdílení probíhalo k návštěvě Moniky Řepíkové v hodinách Mgr. Kateřiny Smržové na Základní škole Vorlina ve Vlašimi. Interní sdílení vedla Monika Řepíková a seznámila přítomné s průběhem návštěv a zápisy.
Dne 14.11.2019 se v rámci projektu Domeček uskutečnilo sdílení zkušeností pedagogů, kdy se pedagogická pracovnice Jana Babková z Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi navštívila 4 hodiny na Základní škole Sídliště Vlašim u Mgr. Jany Jeništové.
Dne 12.11.2019 se v rámci projektu Domeček uskutečnilo sdílení zkušeností pedagogů, kdy se pedagogická pracovnice Lenka Kamarýtová z Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi podruhé zúčastnila 4 hodin v Mateřské škole Velíšská Vlašim u Terezy Matějovské.
Rovná stovka šachistů ze základních a středních škol regionu Benešov a Kutná Hora se sjela do Městského divadla Na Poště Benešov, kam je svolal Dům dětí a mládeže Benešov, AŠSK Benešov a Kulturní a informační centrum Benešov, p.o., aby zde šachisté poměřili síly ve čtyřčlenných družstvech. Hrálo se ve třech kategoriích I. 1.- 5. třída ZŠ, II. 6.- 9. třída ZŠ, prima - kvarta osmiletých gymnázií a III. 1.- 4. ročník SŠ. Velice pěkně se o nás starala hlavní pořadatelka Iva Růžičková z DDM Benešov, bezchybně losoval pan Jiří Kotzot, funkci hlavního rozhodčího plnil Oldřich Sládek a pomáhali mu rozhodčí z některých škol. Hrálo se podle Pravidel šachu FIDE a Obecných propozic přeboru škol SŠS. Středoškoláci hráli 2x každý s každým a ostatní družstva hrála švýcarem na 2x 15 minut a na 7 kol.
Čas letí jako bláznivý, já nechytím ho ani vy, tak zbývá nám jen vzpomínání a je docela těžké uvěřit, že Sluníčka při MěDDM Vlašim uspořádala první svatomartinské slavnosti již v roce 2007. Mnoho se od té doby změnilo. První děti navštěvující Sluníčka již odrůstají dětským střevíčkům, a tak již někteří aktivně pomáhají při organizování slavností.
Dne 10.10.2019 se uskutečnilo interní sdílení pedagogických pracovníků. Sdílení probíhalo k návštěvě pedagogické pracovnice Domečku v hodinách Mgr. Edity Dvořákové na Základní škole Vorlina ve Vlašimi.
Ve čtvrtek 7.11.2019 se zúčastnila odbornice Mgr. Drahomíra Svobodová zájmového hodiny keramiky Bc. Lenky Kamarýtové.
Ve středu 30.10.2019 se uskutečnil projektový den pro děti "Podzimní dráčkování", který v rámci šablon připravila pedagogická pracovnice J.B. a odbornice K.S. Na projektovém dni se podílela paní ředitelka P.H. a pedagogická pracovnice L.K.
Projektový den jsme zahájily společným přivítáním. Dětí se sešlo 14. Nejprve se děti usadily a společně jsme se představili. S dětmi jsme si povídali o typických podzimních tradicích, se kterými se v Česku a ve světe mohou potkat. Nejvíce pozornosti jsme věnovali drakům a halloweenu. Dále jsme si ale povídali také o vinobraní, posvícení, svatém Martinovi, pranostikách, dušičkách a lampionech...
Dne 6.11.2019 se v rámci projektu Domeček uskutečnilo sdílení zkušeností pedagogů, kdy se pedagogická pracovnice Monika Řepíková z Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi podruhé zúčastnila 4 hodin na Základní škole Vorlina Vlašim u Mgr. Kateřiny Smržové
VYDAŘENÁ DRAKIÁDA aneb počasí se nakonec umoudřilo!
Předem naplánovaný projektový den, který nesl název „DRAKIÁDA“, byl naplánován s cílem seznámit děti se stavbou papírového draka. Dále je seznámit s historií vzniku draků, dřívější využívání v meteorologii, na co si mají děti dávat pozor při pouštění draků a v neposlední řadě vhodnou formou využít volného času. Neboť se jedná o složitější aktivitu, bylo pořadatelům jasné, že bude nutná přítomnost rodičů, čímž nenásilnou formou stráví aktivně volný čas děti s rodiči. Projektový den se konal od 8.00 hodin do 12.30 hodin.
…..tento název nesla BESEDA S RODIČI, kterou v rámci projektu DOMEČEK – ŠABLONY II. uspořádali šachisté, potažmo pedagog volného času Miroslava Ondráková, která oslovila odbornici z praxe ředitelku MŠ Pravonín Milenu Hrubantovou. Akce se uskutečnila 2.11.2019 v době od 9.00 hodin do 12.00 hodin v prostorách klubovny TJ Sokola Pravonín.
Podařilo se uskutečnit vše tak, jak bylo plánováno. Na besedu přišlo 13 rodičů (prezenční listiny přiloženy), ale v průběhu dopoledne se k besedě připojili i další rodiče, kteří dorazili s dětmi na akci později a protože neslyšeli besedu celou, už jsme je do prezenční listiny nezařadili.
Ve středu 30. října 2019 se v Domečku ve Vlašimi uskutečnil projektový den „Podzimní dráčkování“ pro děti zaměřený tematicky na roční období – podzim. Projektový den připravila pedagogická pracovnice Domečku J.B. ve spolupráci s externí odbornicí Bc. K.S. Při přípravě a průběhu projektového dne vypomáhala Bc. L.K., DiS.
Podpora z fondu hejtmanky Středočeského kraje
Za rok 2020 nám byly poskytnuty dotace z Fondu hejtmanky našemu Domečku