MĚSTSKÝ DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE VLAŠIM,PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE
Radnická 121,258 01 Vlašim
Sellier Bellot Vlašim
Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim
Marie Filipová,Pravonín
Respo Vlašim
Koloniál Zelingr
Pan MUDr. Karel Pěkný
Kyselý – prádelna
Pan Musil zelenina
Papírnictví Jana Pessrová
Maso a uzeniny Josef Vávra
Benea ,s.r.o.
Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen
Česká spořitelna,a.s.
Pekárna Turek a spol.,s.r.o.
Pentar a.s.,Praha 5
Jana Musilová
Viking Mašek, a.s.
Milan Vilím, Hobysport
Ing.Iveta Vaiglová
Miroslava Vavrušková, Napajedla
Vlama, spol. s.r.o.
Spol. Fair Credit International, SE
Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim
Pastell spol. s r.o. Čechov
Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o.
Milan Bísek
Asmo, Zruč nad Sázavou
MĚSTSKÝ DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE VLAŠIM,PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE
Radnická 121,258 01 Vlašim
Pilně, ostatně jako vždycky, jsme se na turnaj připravovali, myslím, že byli všichni spokojeni.
Při této příležitosti děkuji všem maminkám, které obsluhovaly po celý den. Velký dík patří i všem těm, kdož přispěli k přípravě prostor a pak i úklidu celého Spolkového domu. Děkuji za pomoc i rozhodčím, kteří po celý den rozhodovali "nemožňáky" na partiích našich nejmenších. Díky příspěvku Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi, který byl spolupořadatelem dnešního turnaje byl i pěkný cenový fond.
Závěr podzimu se vydařil
V pátek 28. října se družstvo FC Sellier & Bellot Vlašim ročník 2006 rozdělil opět na dva týmy a zúčastnil se turnajů Matěje Kocourka nedaleko od sebe.
Stejně jako minulá léta i letos se zúčastnily děti ze Základní školy a Mateřské školy Načeradec Regionálního přeboru škol. Trošku jsme zestárli, a tak letos poprvé startovali za starší žáky. Všichni členové družstva pracují v šachových kroužcích, které organizuje Městský dům dětí a mládeže ve Vlašimi a klubovnu mají ve Spolkovém domě v Pravoníně.
Turnaj se uskutečnil 3.11.2016 v pěkném prostředí Městského divadla Na Poště v Benešově. Pořadatelem byl Dům dětí a mládeže Benešov, AŠSK Benešov a Kulturní a informační centru Benešov, p.o..
Startovala čtyřčlenná družstva, hrálo se tempem 2 x 15 minut ve třech kategoriích. Hodnocení olympijským způsobem. Hlavním rozhodčím byl tradičně Oldřich Sládek, pořadatelskou službu a veškerou organizaci zajišťovala Iva Růžičková z DDM Benešov.
Střední školy regionu Benešov a Kutná Hora obeslala tento přebor jen 4 družstvy a z toho dvě startovala jen o 3 hráčích. Zde se hrálo dvoukolově každý s každým. Vítězné družstvo Gymnázia Vlašim nemělo v soutěži srovnatelné soupeře a přesvědčivě si odneslo první příčku a 23 bodů. Na druhém místě skončilo Gymnázium Benešov 15,5 bodu, 3. příčku obsadili hráči VOŠ a SZeŠ Benešov, kteří získali 7,5 bodu. Poslední 4. příčku obsadilo družstvo SPŠ Vlašim se 2 body.
Rekordních 111 šachistů zavítalo do stařičké sokolovny ve Vraném nad Vltavou, kde pořadatelé z TJ Medvědi Zvole, v čele s paní Strakovou, pořádali 5.11.2016 4. kolo Regionální žákovské ligy 2016-2017. Ceny měli pořadatelé pěkné, děti měly z čeho vybírat.
V áčku nám hráli dva šachisté, v béčku 5 a v céčku 3. Hlavně ve druhém turnaji jsme pomýšleli na nějakou medaili, a to tím spíše, že Fanda Jelínek byl prvním nasazeným a v dívkách jsme spoléhali na Barunku Slavíkovou. Předešlu, že jen Barča nezklamala!
V disciplíně vzduchová puška vleže
mladí střelci z Vlašimi opět bodovali.
Třetí kolo Regionální žákovské ligy pořádala ŠŠ Stamat v Ondřejově. Naše výprava měla tentokrát 10 šachistů. Po rozlosování 92 šachistů, hráli naši v áčku dva, v béčku 4 a v cečku rovněž 4 šachisté.
Hrálo se v rekonstruované tělocvičně, kde byla spousta sportovního náčiní, veliký hendikep pro nás dozor. Děti byly k neudržení. Chyběly i prostory pro doprovody. Pokud jsme chtěli mít děti na očích, tak jsme museli posedávat po lavičkách, ti troufalejší si opatřili židle z pódia. Je mi jasné, že to byla nouzová situace, neboť původně se mělo hrát v Čerčanech, ale tam je škola v rekonstrukci, tak to nešlo. Vše ostatní bylo jako obvykle, jen pana Havelku zaskočila aktualizace Windows 10, která si "vzpomněla" v nejméně vhodnou dobu! Záchrana v podobě Zdeňka Hergera na sebe nenechala dlouho čekat, a tak jsme začali jen s malým skluzem. Cenový fond byl obvyklý, jaký Stamat mívá.
V úterý 11.října se na hřišti v Braníku odehrála kvalifikace ročníku 2006 skupiny B Ondrášovka Cup 2017. Kluci pětkrát zvítězili a čtyřikrát remizovali. Turnajem tedy prošli bez jediné porážky a pouze se dvěma obdrženými brankami. Celkově skončili na 2.místě a tím si tedy zajistili postup do hlavního celorepublikového turnaje, který se bude konat 20.-21.5.2017 v Ústí nad Labem.
Ve středu 28. září se FC Sellier & Bellot Vlašim U11 zúčastnil se dvěma týmy turnaje v Kochánkách. Hrálo se ve dvou skupinách po šesti a dále už jen o celkové umístění křížem mezi skupinami. Kluci všechny zápasy (jeden zápas měl nakonec hrací dobu 22 minut místo 15) odmakali naplno. Vlašim skončila na 2. a 11. místě. Matěj Rosenvald vyhlášen nejlepším střelcem turnaje
=
V Radonicích u Prahy se 12. září kluci zúčastnili silně obsazeného turnaje J. Maška. Hrálo se ve dvou skupinách po sedmi a poté následovaly boje o konečné umístění křížem mezi skupinami, semifinále a finále. Vlašim se dvěma týmy sehrála vyrovnaná utkání s týmy AC Sparta Praha, SC Xaverov Praha a dalšími, někdy bohužel chybělo trochu štěstí. Kluci vše odmakali naplno, jeden tým měl jednoho hráče na střídání a druhý byl bez možnosti vystřídat. Nakonec obsadili 4. a 11. místo. Mikuláš Čížek byl vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje.
=
Startovní a výsledková listina: http://www.chessresults.com/tnr240297.aspx?lan=5&art=1&rd=4&wi=821
Fotečky: http://sachypravonin.rajce.idnes.cz/2._kolo_RZL_28.9.2016-2017_Tynec_nad_Sazavou/
Výsledky podle kategorií: 2016-2017 ŘZL kategorie po 2. kole.pdf
Šestičlenná skupinka dětí z pravonínských šachových kroužků vyrazila ve středu o státním svátku 28.9.2016 sbírat bodíky do regionální soutěže do Týnce nad Sázavou. "Juklovci" zde připravili pěkný turnaj. Hrálo 89 šachistů. Vše probíhalo bez problémů a již v 15.00 hodin jsme se rozjížděli do svých domovů.
Na detašovaném pracovišti ve Spolkovém domě v Pravoníně, se rozeběhlo 10 šachových kroužků. Nábor není ještě úplně ukončen, ale už dnes můžeme konstatovat, že zájem je ještě větší, než tomu bylo v loňském školním roce.
Na detašovaném pracovišti ve Spolkovém domě v Pravoníně, se rozeběhlo 10 šachových kroužků. Nábor není ještě úplně ukončen, ale už dnes můžeme konstatovat, že zájem je ještě větší, než tomu bylo v loňském školním roce.
Kroužky pokročilých šachistů probíhají v úterý, ve středu a v pátek. Přihlášeno je 5 šachistů, většina z nich bude docházet do všech třech kroužků. Mírně pokročilí zatím pracují ve čtyřčlenné skupině, a to v úterý a v pátek. I zde ve většině navštěvují děti kroužky po oba dva dny. Další skupinu tvoří Začátečníci školní, kteří se schází v úterý a v pátek a prozatím po oba dny dochází 9 šachistů. Začátečníci předškolní tvoří, k našemu překvapení 12 ti člennou skupinu a po oba dny, tedy pondělí a středu navštěvují všichni. I v letošním roce jsme otevřeli Šachovou školičku, kam dochází každý čtvrtek dopoledne 20 dětí z místní mateřské školy a pracujeme především podle vlastních osnov, ale čerpali jsme i z Evropského projektu Figurka.
Některé děti nemohou navštěvovat přímo svůj kroužek v daný den, tak přijíždí jindy, připojí se k právě vyučovanému kroužku a trenéři operativně dané dítě zaměstnají dle jeho schopností.
Trenéři dětem během prázdnin, za přispění štědrého sponzora, zajistili nové klubové dresy, které všem moc sluší a budou v nich vyjíždět na regionální a přátelské soutěže a turnaje.
Výuku zajišťují Lukáš a Vojtěch Filipovi, Marie Filipová, Miroslava Ondráková a Pavla Homolková.
Více z bohaté fotogalerie www.sachypravonin.cz.
Zaznamenala: Marie Filipová
Startovní a výsledkové listiny: http://chess-results.com/tnr238544.aspx?lan=5&art=4&wi=821
Činnost ve školním roce 2016/2017 jsme zahájili v Pravoníně v pátek 16.9.2016 a hned následující den se konalo v Sedlčanech 1. kolo Regionální žákovské ligy ročníku 2016/2017. Od nás se na tento turnaj vypravilo hned 6 šachistů.
Do áčka byl nominován Lukáš Zeman (1437) a Štěpán Filip (1377). Zde, ostatně jako v minulých letech, hrálo 16 TOP šachistů (řazeno podle rapidového ela). Podstatně lépe se dařilo desátému nasazenému Štěpánovi Filipovi, který uhrál 2,5 respektive 10 bodů. Prohrál jen s Václavem Bartošem. Porazil Terezu Pravdovou, ale i Antonína Peška (1425) z Milovic. Remizoval s Pavlem Kurkem (1477). S jeho výkonem jsme spokojení. Méně se dařilo Lukáši Zemanovi, který měl startovní číslo 7 a v poslední době zaznamenal pěkný výkonnostní skok. Rozjezd se mu sice nepodařil, ale není nic ztraceno, máme před sebou ještě 8 kol RŽL. Lukáš uhrál jen bod, respektive bodů 7, porazil Terezu Pravdovou. Na další soupeře (Vitvar Lukáš, Pravda Petr, Pešek Antonín) tentokrát nestačil, já však pevně věřím, že příští turnaj bude o mnoho lepší. Cekovým vítězem "A" turnaje se stal Lukáš Zvolenský z Brodců (bez porážky-plný počet bodů 13), druhou příčku obsadil Václav Bartoš z Říčan a třetí Vojtěch Štěpán rozvněž z Brodců. Z dívek skončila první (celkově druhá) Hanka Bartošová z Říčan, druhá pak Klárka Kocourková ze Sedlčan (celkově třetí) a třetí pak Tereza Pravdová z Říčan (celkově 16.).
V našich šachových kroužcích v Pravoníně pracuje hodně šikovných dětí, které dosahují výborných výsledků na okresní, regionální, krajské, ale i republikové úrovni. Bezesporu nejlepší z nich je Petra Píšová, která v současné době navštěvuje 6. třídu základní školy.
Při slavnostním zakončení turnaje jsme všichni společně vypustili 200 modrobílých balonků – tam nahoru pro Pepu…
Vodácký tábor
aneb čertovsky chladná zábava
Program je od toho, aby se mohl libovolně měnit. Obzvlášť, když se vám do vodáckého tábora připlete tak veliká událost, jako je olympiáda. Proto se v našich hlavách zrodil přímo ďábelský plán. Jedno je jasné, necháme ho jako veliké překvapení pro účastníky. Zaprvé je dobré, když budou přemýšlet nad tím, co je čeká, a za druhé by nás rodiče zabili, kdyby dopředu věděli, co chystáme.
Před koncem školního roku pořádalo SSK České Budějovice tradiční červnové střílení
„ Valím k zubaři, to tady zvládneš, ne?“ říkám Sígrovi, když dorazil na vlakovou zastávku do Postupic poslední účastník akce Vltava ze ZŠ Chotýšany. Jazykem přejíždím díru po vypadlé plombě, kterou jsem schroupal včera společně s celozrnnou bagetou. Křupala famózně. Sígr přikyvuje. Máme čas, než děti dorazí do Vyššího Brodu vlakem, my tam auty už dávno budeme. I s novým chrupem. Je pondělí 13.6. a parádní akce ZŠ Chotýšany ve spolupráci s Domečkem Vlašim (sekcí Zajdatour) se právě rozjíždí.
Na zastávce se potkáváme nakonec až po půl druhé, místo ve čtvrt na dvanáct. Nejprve ujel navazující spoj, a pak ten navázaný měl zpoždění. České dráhy – klasika. Alespoň se nám podařilo zamluvit restauraci na oběd a připravit věci na vodu. Na Vltavu sedáme kolem půl čtvrté, čas nás netlačí, pojedeme pouze 6,5 km. Lipno pouští uctivých 20 kubíků za vteřinu a tři rafty se vrhají vstříc novým dobrodružstvím. První jez prověřuje posádky, vlny krásně pohupují celým raftem a všichni projíždějí bez ztráty kytičky, pádla a sebevědomí. Pár následných peřejí posouvá lodě v rychlém tempu blíž a blíž kempu. Ještě překonáváme jez Herbertov po dřevěné šupně a tábořiště U tří veverek je nadohled. Nedá se k němu dostat autem, a tak převážíme věci z druhého břehu na místní pramici. Stavíme stany a první překvapení na sebe nenechá dlouho čekat. Učitelka Jitka si půjčila stan od sousedů a ti jsou buď velcí vtipálci, nebo jim něco provedla. Plážový stan postrádá tropiko, ve střeše je rafinovaně zabudovaná nekrytá síťka a v ohybu podlážky díra. Tu se narychlo snaží zakrýt krosnou, takže jí nakonec prohodí celým stanem a otvor několikanásobně zvětší. Válíme se po louce v záchvatech smíchu a nakonec jí věnujeme vlastní stan. Večer zakončujeme u kytary a táboráku.
O víkendu 25.-26.6.2016 se sjelo do říčanského Kulturního domu Labuť 133 šachistů, kteří postoupili z regionálních kol žákovských lig na Krajský přebor v šachu mládeže HD 10 – 16let.
Z našich kroužků postoupilo hned 5 šachistů. Jan Veselý soutěžil v kategorii HD 10, dařilo se mu nejlépe a své nasazení si vylepšil o 3 příčky, uhrál krásných 6 bodů, hrál výkonem 1210 a v listopadu letošního roku si pojede zahrát do Harrachova Mistrovství Čech. Bude to jeho premiéra na tak prestižním klání. V kategorii HD 12 soutěžili hned tři šachisté, a to Štěpán Filip, František Jelínek a Filip Kůra. Veliké želízko v ohni byl Štěpán, první den mu vyšel velice pěkně, ale v neděli už se mu tak nedařilo. Jeho nasazení na trojce neudržel, skončil 12, uhrál 4 body, hrál výkonem 1267. V této kategorii postupuje jen 8 šachistů na „Čechy“, takže letos zástupce mít nebudeme. Podobně si vedl František Jelínek, který své nasazení sice potvrdil, ale jeho 14. příčka, i když také 4 body a výkon 1292 na postup zkrátka nestačí. Oproti nasazení si polepšil o šestnáct příček Filip Kůra, který uhrál 3,5 bodu a hrál výkonem 1141. Svého zástupce jsme měli i v kategorii HD 14, kde naše barvy hájil Lukáš Zeman. Lukáš zaznamenal v letošním roce největší růst z našich šachistů, v kategorii je mladší, takže si ji zahraje i příští rok. Oproti nasazení si polepšil o 9 příček, uhrál 3,5 bodu a hrál výkonem 1256. I když máme letos jen jeden postup, tak musím kluky velice pochválit, bojovali jako lvi, nikdo z nich nehrál hůře jak na 50 % a musím podotknout, že na této úrovni už je konkurence veliká. Na Mistrovství Čech budou moci jet hrát od nás ještě Petra Píšová a Barbora Slavíková.
Na 17. 6. 2016 jsme si naplánovali poslední šachovou schůzku všech našich 10 kroužků ve školním roce 2015/2016. Stejně jako na jeho zahájení, tak i nyní se sešly všechny naše děti a společně se doslova "vyřádily". Mile nás překvapilo překrásné tablo, které nám připravila vedoucí spolkového domu, našel se zde každý a některým obrázkům jsme se moc nasmáli.
Občerstvení bylo v režii jedné z maminek, která od samého začátku připravovala tousty, pak jsme měli pizzu, zmrzlinku a něco sladkostí, pití co hrdlo ráčilo.
Vyzkoušeli jsme si některé z her, které máme zakoupené za přispění hejtmana Středočeského kraje z Fondu hejtmana. Zatím jsme si hráli jen uvnitř, ale už se těšíme až si se všemi pomůckami budeme moci hrát na hřišti a zahradě.
V sobotu 11. 6. 2016 se konal v Pelhřimově v pořadí III. ročník turnaje „O PELHŘIMOVSKÉHO PĚŠCE“. Zúčastnilo se ho 86 hráčů v různých věkových kategoriích. Jednalo se o přátelský turnaj, proto si mohli zahrát opravdu všichni. Hrálo se v prostorách jídelny Vyšší odborné školy a Střední školy hotelové Pelhřimov.
Zahájení proběhlo v 9:15 hod, hrálo se 9 kol, 2 x 15 minut bez rozdělení do skupin. Jednotlivá kola na sebe celkem rychle navazovala a čas rychle utíkal. Krátké pauzy hráči trávili většinou občerstvováním v místním bufetu nebo pobíháním venku na dvorku školy.
Pořadatelé měli vše moc pěkně připravené a zorganizované, upozornili nás na zajímavý program, konaný na místním náměstí k příležitosti festivalu Pelhřimov – město rekordů. Také hráče nalákali na sladkou odměnu po konci turnaje.
Prší. Ha, takhle začínám snad každý článek. Musím na tom trochu zapracovat, jsem jak píšící rosnička. No, ale co dělat, když tomu tak je. Obzvlášť v Choceradech, kde to při nástupu na vodu bývá prostě tradice. Sázava se líně povaluje nad jezem a má barvu kakaa. To jí vybarvily přívalové deště. Vody ale není tolik, a tak na prvním jezu našeho společného splutí nejsou žádné problémy. Letos otvíráme tuto řeku skupinou šesťáků ze ZŠ Vorlina ve skromném počtu 14-ti kousků. Jedeme klasicky na plastových kánoích, v doprovodu dvou nafukovaček.
Kolem třetí hodiny přijíždíme do kempu Kormorán, a jelikož se mraky roztrhaly, tak ještě trénujeme na malém stupínku plavání v divoké vodě pouze ve vestách. Na řadu tak přijdou i házečky a nácvik záchrany kamaráda. Vše, co by měl správný vodák znát.
První veřejný turnaj mají za sebou naše školičkové naděje Cecilka Burešová, Markétka Brzková, Eliška Škarydová, Natálka Štanderová a Lenka Šťastná, které se v sobotu 4.6.2016 zúčastnili akce "O krále šachových školek" v Táboře. Celkem se soutěže zúčastnilo 12 dětí. Upřímně mohu konstatovat, že jsem počítala s daleko větší účastí. Přítomné přivítal pan Jaroslav Odehnal, který všechny seznámil s tím, jak vše bude probíhat.
Cílem projektu je zvyšování kvality, inkluzivity a účinnosti systémů vzdělávání a zajišťování rovného přístupu ke kvalitnímu a inkluzivnímu vzdělávání.
Registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/22_002/0000552
ŠABLONY 1.10.2022 – 30.9.2025
1. Cílem aktivity je podpořit profesní růst pracovníků ve vzdělávání – 1.VI/1 VZDĚLÁVÁNÍ PRACOVNÍKŮ VE VZDĚLÁVÁNÍ SVČ – 400 ŠABLON – 1 ŠABLONY = 8 HODIN
2. Cílem aktivity je podpořit profesní růst pracovníků ve vzdělávání pomocí vzájemné spolupráce a sdílení zkušeností se zapojením lektora – 1.VI/2 SPOLUPRÁCE PRACOVNÍKŮ VE VZDĚLÁVÁNÍ SVČ – 6 ŠABLON – 1 ŠABLONY = 8 HODIN
3. Cílem aktivity je podpora a rozvoj znalostí a dovedností účastníků SVČ a jejich podpora znalostí a dovedností s využitím inovativních forem vzdělávání prostřednictvím netradičních vzdělávacích metod a strategií, které vedou děti k rozvoji kreativity, talentu a samostatnosti. Aktivita dále cílí na snižování předčasných odchodů ze vzdělávání pro děti ohrožené školním neúspěchem s cílem jejich motivace ke vzdělávání, identifikace jejich talentu a zprostředkování vzdělávání zábavnou formou – 1.VI/3 – INOVATIVNÍ VZDĚLÁVÁNÍ ÚČASTNÍKŮ ZÁJMOVÉHO VZDĚLÁVÁNÍ V SVČ – 105 ŠABLON – 1 ŠABLONY = 32 HODIN
Podpora z fondu hejtmanky Středočeského kraje
Za rok 2020 nám byly poskytnuty dotace z Fondu hejtmanky našemu Domečku