MĚSTSKÝ DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE VLAŠIM,PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE
Radnická 121,258 01 Vlašim
DOMEČEK
Sellier Bellot Vlašim
Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim
Marie Filipová,Pravonín
Respo Vlašim
Koloniál Zelingr
Pan MUDr. Karel Pěkný
Kyselý – prádelna
Pan Musil zelenina
Papírnictví Jana Pessrová
Maso a uzeniny Josef Vávra
Benea ,s.r.o.
Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen
Česká spořitelna,a.s.
Pekárna Turek a spol.,s.r.o.
Pentar a.s.,Praha 5
Jana Musilová
Viking Mašek, a.s.
Milan Vilím, Hobysport
Ing.Iveta Vaiglová
Miroslava Vavrušková, Napajedla
Vlama, spol. s.r.o.
Spol. Fair Credit International, SE
Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim
Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o.
Milan Bísek
MĚSTSKÝ DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE VLAŠIM,PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE
Radnická 121,258 01 Vlašim
DOMEČEK
- KONÁ SE VE SPOLKOVÉM DOMĚ V PRAVONÍNĚ, FORMOU PŘÍMĚSTSKÉHO TÁBORA od 8.00 – 16.00 hodin se dvěma výlety. 3.7.2017 odpoledne návštěva Včelího světa v Hulicích + doprovodný program a Vodního domu v Hulicích + doprovodný program
7.7.2017 celodenní výlet na zámek Konopiště (třetí okruh) + oběd v Benešově
Sluníčka při Domečku Vás srdečně zvou na svatomartinské slavnosti.
Pondělí 21.11.2016 od 17.00 hod..
Sraz u parku u kovové brány
lampion a dobrou náladu s sebou
program: lampionový průvod, příběh o sv.Martinovi na bílém koni, ochutnávka martinských rohlíčků, občerstvení a venkovní diskotéka
Šachový klub Pravonín Vás srdečně zve na 8. ročník Silvestrovského turnaje v rapid šachu.
Šachový klub Pravonín ve spolupráci s MěDDM Vlašim, pod záštitou obce Pravonín a dalších nezjištných sponzorů pořádá
MěDDM Vlašim připravuje s kroužkem kopané 2008 - trenér Roman Filip - zájezd na mezinárodní turnaj - Salzburg 2017.
Vlašim - zámecký park - kamenný most
Neděle 2. října 2016 v 10:00
MěDDM Vlašim připravuje zájezd do divadla S+H na představení: "Jak s Máničkou šili všichni čerti".
Kroužek krasobruslení při MěDDM Vlašim pořádá soustředění ve dnech 29.8. - 4.9.2016.
10,11 a 12. 6. odjiždí naši malí fotbalisté pod vedením R. Filipa do Českých Budejovic na třidenní turnaj.
Kroužek aerobicu pod vedením Věry Novákové pořádá dne 9.5.2016 vystoupení pro rodiče v 17.45 hod..
Městský dům dětí a mládeže ve Vlašimi připravuje pro ZŠ a MŠ Den dětí na hrišti FC Sellier§Bellot .
Kdy : 1.6.2016
Od: 9.00 hod. - 11.30 hod.
sobota 19. března 2016 - Hasíkovo dobrodružství v Divišově, viz příloha
sobota 26. března 2016 - vystoupení na zahájení hasičského plesu na Blaníku, od 20:00 h
pátek - neděle 8 - 10. dubna 2016 - víkend na Hrádku v bývalé škole (procházky, hry, večerní bojovka)
červenec 2016 - týdenní dětský tábor - chata v Městečku u Chotýšan, termín bude upřesněn
4. - 8. 7.2016 v Pravoníně
Šachové soustředění se koná ve spolkovém domě v Pravoníne, formou příměstského tábora od 7.30 – 17.00 hodin, ze čtvrtka na pátek bude realizováno spaní ve Spolkovém domě, to znamená, že si děti ve čtvrtek donesou z domu karimatky, spacáky a oblečení na noční spaní
Ve čtvrtek 28.3.2019 se uskutečnilo interní sdílení pedagogických pracovníků. Sdílení probíhalo k návštěvě Moniky Řepíkové v hodinách Mgr. Edity Dvořákové na Základní škole Vorlina ve Vlašimi. Interní sdílení vedla Monika Řepíková a seznámila přítomné (J.B., P.S., P.H., M.V., J.S., a M.K.) s průběhem návštěv a zápisy. Hlavními tématy sdílení byla zejména spolupráce se Základní školou Vorlina Vlašim, možnostmi využití nových prostor Domečku ve škole, práce s interaktivními prvky, metody výzky a individuálnímn přístupem k žákům.
Ve čtvrtek proběhla další z návštěv odbornice Mgr. Drahomíry Svobodové v hodinách keramiky pana učitele Jaroslava Svobody. Děti vyráběly jarní dekoraci - ptáčka.
Tento název nesl další z projektových dnů pořádaný v rámci projektu DOMEČEK, který je spolufinancován Evropskou unií. Projektový den byl uspořádán ve Spolkovém domě v Pravoníně v sobotu 30.3.2019 od 8.00 hodin.
V úterý 26.3.2019 se uskutečnila druhá návštěva Moniky Řepíkové v hodinách Mgr. Edity Dvořákové na ZŠ Vorlina. Návštěva probíhala v hodinách českého jazyka, matematiky, anglický jazyk a čtení a psaní. Po ukončení návštěvy proběhla mezi pedagogickými pracovnicemi reflexe návštěvy ve středu 27.3.2019.
V pondělí 25.3.2019 se uskutečnila první návštěva Ing. Petry Skleničkové v hodinách Mgr. Kateřiny Smržové na ZŠ Vorlina. Návštěva probíhala v hodinách českého jazyka, matematiky, ČLS a čtení a psaní. Po ukončení návštěvy proběhla mezi pedagogickými pracovnicemi reflexe návštěvy v úterý 26.3.2019 ve večerních hodinách. Další návštěva je plánována na květen 2019.
Regionální žákovskou ligu 2018-2019 jsme zakončili úspěšně.
Zde najdete ke stažení recepty z Valentýnského pečení v Domečku - projektový den 14.2.2019.
Pedagogický pracovník - Marie Váňová
Odborník - Ing. Kristina Žížalová
2. návštěva - 5.3.2019 proběhla v čase 8.00 - 12.00 hodin. Téma: Jaro - výroba sluníček, jarní tanečky povídaní o jaru, šachy ukázka
Lukáš Filip, Milena Hrubantová, Kateřina Jandová.
Společná reflexe pedagogů: 5.3.2019 17.00 - 19.00 hodin
Interní sdílení zkušeností s dalšími pedagogy proběhlo 6.3.2019.
Vstoupili jsme do druhé poloviny školního roku a tak je čas na malé shrnutí naší činnosti. A šachisté se mají čím pochlubit!
V našich 10 šachových kroužcích evidujeme 84 přihlášek, vyučujeme každý den a dětem se věnuje 5 trenérů.
Uspořádali jsme tři velké turnaje (100 účastníků a více), dále oddílový turnaj, vánoční besídku, setkání s rodiči a pět projektových dnů. Zúčastnili jsme se 9 zápasů v Regionální soutěži, absolvovali jsme 8 kol Regionální žákovské ligy a dále si zahráli na dalších 9 turnajích v regionu, Středočeském kraji a v kraji Vysočina.
Nyní nás čeká spousta finálových zápasů, a to jak v RŽL, odkud budou naše děti postupovat do krajských přeborů. Vrcholí i soutěže družstev, kde se také hraje o postupy na „kraj“. Jsme přihlášeni na MČR družstev starších žáků a dvojic do 10 let. Tento víkend pojedeme do Lysé nad Labem se dvěma děvčaty na Krajský přebor dětí do 8 let.
Sledujte proto naše www.sachypravonin.cz, kde si můžete přečíst vše o naší činnosti.
Dnes vám však nabízíme fotografie, které vám přiblíží práci v našich kroužcích:
Pokročilí: https://sachypravonin.rajce.idnes.cz/SACHY_-_pokrocili_leden_-_unor_2019
Mírně pokročilí: https://sachypravonin.rajce.idnes.cz/SACHY-_mirne_pokrocili_leden_-_unor_2019
Začátečníci A: https://sachypravonin.rajce.idnes.cz/SACHY_-_zacatecnici_A_leden_-_unor_2019
Začátečníci B: https://sachypravonin.rajce.idnes.cz/SACHY_-_Zacatecnici_B_leden_-_unor_2019
Šachová školička: https://sachypravonin.rajce.idnes.cz/SACHY_-_Sachova_skolicka_leden_-_unor_2019
Zaznamenala: Marie Filipová
Malá výprava a tak vynikající výsledky!
V sobotu 2.3. 2019 se konalo 8. kolo Regionální žákovské ligy v šachu ve Velkých Popovicích. Tentokrát vyrazili z MěDDM Vlašim jenom čtyři šachisté. Většina dětí startovala na turnaji Rodinných dvojic v Pravoníně. Celkem ve Velkých Popovicích hrálo jen 76 dětí, hrálo se v místní sokolovně.
Děti mě mile překvapily. Hrály čtyři a dovezly 2 medaile! Moc pěkný výsledek. Díky tomu, že někteří "áčkaři" chyběli, si v TOP skupině šachistů zahrál Jan Veselý. Startoval z 15. pozice a končil na 11. místě s pěknými 8 body. Turnaj "A" vyhrál Jáchym Němec z Říčan se 13 body, druhý byl Kryštof Křížek z Vlašimi s 11 body a 3. příčku obsadil Pavel Zemen z Říčan s 11 body. Dívky hrály jen dvě. Nejlepší z dívek byla Monika Strnadová s 8 body, celkově 9. místo a druhou dívkou (15. místo) Lucie Glasbergerová se 7 body, obě z Říčan.
A nyní to velké překvapení! Adam Slavík startoval z posledního 30. místa v Turnaji "B". Měl svůj den a povedlo se mu něco, co se hned tak nestává! Končil na 1. místě s 8 body. Po půlkách poztrácel s Laurou Sehnoutkovou a Ondrou Hrabětem. Moc hezký výkon. Adame, gratuluji! Gratulace náleží i Kateřině Mrázkové, která startovala z 19. příčky a končila na 11. místě se 6 body a z dívek byla druhá! Nejlepší dívkou byla první nasazená, ale končící na 4. místě Laura Sehnoutková z Říčan. A kluci: 1. místo Adam Slavík, 2. místo Ondřej Hrabě z Vlašimi 7,5 bodu a 3. místo Jakub Stibor ze Sedlčan 5,5 bodu.
I v Turnaji "C" jsme měli zástupkyni, a to Terezku Slavíkovou. V tomto turnaji startovalo také 30 dětí. Terezka startovala z 25. pozice a ve výsledku si se 3 body o 3 místa polepšila. V tomto turnaji byl nejlepší Šimon Filip ze Stamatu s 6,5 body, 2. místo Filip Kubát z Říčan s 5,5 bodem a 3. místo Daniel Ofner ze Sázavy s 5 body. Dívky: Gabriela Vodičková z Říčan 5,5 bodu, 2. Sabina Prixová ze Sázavy 4 body a 3. Eliška Helebrandová z Vlašimi 4 body.
Podle fotografií soudím, že si děti z Velkých Popovic odvezly pěkné ceny.
Děkuji rodičům za dopravu dětí.
Zaznamenala: Marie Filipová
V pořadí už sedmé kolo Regionální žákovské ligy v šachu se tentokrát odehrálo v sobotu 23.2.2019 v Týnci nad Sázavou. Pořadatelé připravili turnaj v pěkném sále Společenského centra a hotelu Týnec.
Současně se hrál turnaj A, B a C, ostatně, tak jako vždy. Tentokrát byl turnaj silně obsazen, je vidět, že se jde do finále (celkem 9 kol), vybírá se z pěti nejlepších zápasů a ti, kdož mají "políčeno" na přední umístění, finišují. V áčku hraje 16 nejlepších šachistů, tam jsme tentokrát neměli žádného zástupce. Vítězem se stal Václav Bartoš s 12 body a stejný bodový zisk získal jeho klubový kolega z Říčan Jáchym Němec. Třetí příčku obsadil s 11 body Kryštof Křížek z Vlašimi. Dívky v tomto turnaji hrály jen dvě. Lepší byla Monika Strnadová z Říčan (celkově 5.místo) s 10 body a druhá z dívek se umístila (celkově 10. místo) Josefína Dudková z Brodců s 9 body.
V úterý 19.2.2019 se pedagogický pracovník Domečku Lukáš Filip v rámci projektu Šablony II. zúčastnil sdílení zkušeností pedagogických pracovníků na MŠ Pravonín v hodinách paní učitelky Mileny Hrubantové. Sdílení probíhalo v čase 8.00 - 12.00. Programem dne byl masopust, malování masek, ukázka jídel ze zabijačky, různé pohybové hry a procházka.
ŠACHISTÉ SE TOULALI PO EVROPĚ RANÉHO STŘEDOVĚKU
V pořadí druhý Projektový den šachistů Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi, pořádaný v rámci evropského projektu DOMEČEK - ŠABLONY II, se vskutku vydařil.
Místo konání jsme zvolili do Spolkové domu v Pravoníně, kde mají šachisté klubovnu a spoustu pomůcek. Dětí se zúčastnilo 13. Funkci odborníka plnil bezchybně Jiří Kotzot ze Sázavy a pedagogickým pracovníkem byl Lukáš Filip, který si z tohoto "projekťáku" může položit otázku: " Čím to, že zafungovala zvolená organizační struktura skupiny dětí?" Fungovali jako firma. Byly vyzvány, aby se přihlásily, kdo má zájem pracovat ve vedení firmy a pak byly do jednotlivých funkcí voleni hlasováním. Každý mistr měl k ruce dva "dělníky" a řídil si je. Nad všemi byl "šéf", který měl za úkol kontrolovat a koordinovat práci jednotlivých úseků. Radil jim, když nevěděli jak dál, popoháněl je k lepšímu výkonu. Dětem se to moc líbilo a určitě si z přednášky odnesly spoustu informací nenásilnou formou. Výborně se osvědčilo a projektový den zpestřilo i odlišení vedoucích pracovníků a i majitele firmy (pedagogického pracovníka) divadelními kostýmy.
Celkově lze projektový den zhodnotit jako velice úspěšný. Děti si doplnily informace v předmětech dějepis, zeměpis a historie umění, některé přitom projevily své nadprůměrné znalosti. Dozvěděly se nové informace z předmětů český jazyk a procvičily se ve výtvarné výchově. Přitom si vše spojily v náležitých souvislostech do jednotného celku.
V rámci evropského projektu ŠABLONY II. začal v Domečku pracovat další badatelský klub. Jeho schůzky budou vždy v pátek od 15.00 do 16.30 hodin ve Spolkovém domě v Pravoníně pod vedením Marie Filipové. Klub badatelský VŠEZNÁLEK (tak se jmenuje) bude nabízet zajímavou formou poznávání čehokoliv a jeho bádání bude podpořeno tematickými hrami jako jsou Pexetria.
Na čtvrteční odpoledne připravily společně pedagog Marie Váňová, pracující externě pro Domeček s odbornicí na zdravou výživu Ing. Kristinou Žížalovou projektový den „Valentýnské pečení“ pro všechny šikovné holky a kluky, kteří se přihlásili. Děti si upekly zdravé dobroty, namalovaly valentýnské obrázky a naučily se rozdílům mezi zdrávými a nezdravými potravinami. Na závěr si vyrobily košíček, ve kterém si dobroty odnesly. Projektový den se velmi povedl a děkujeme všem, kteří se na projektu podíleli. Fotogalerie
Ve středu 6.2.2019 se uskutečnil projektový den "Zábavná logika a strategické hry". Projektový den připravili pedagogický pracovním Milan Hlavička a odbornice Kamila Skleničková. Projektového dne se zúčastnilo 10 dětí. Děti se seznámily s pojmem strategické myšlení, vyzkoušely si řadu hlavolamů a zahrály si strategické deskové hry - DIXIT, Krycí jména, Activity a seznámily se s pravidly hry UBONGO. Všichni přítomní si projektový den velmi užili. Fotografie jsou dostupné ve fotogalerii nebo zde
Na 5.2.2019 byl v Domečku naplánovaný projektový den „Studená kuchyně a zdravé stravování“. Projektový den připravili ve spolupráci pedagog volného času a vedoucí kroužku o vaření Monika Řepíková a odborník na zdravé stravování, student tělovýchovy a sportu Roman Chmelíček. Do přípravy projektu se zapojily i pedagog volného času a školní asistent Petra Skleničková a ředitelka Domečku Pavla Homolková, které vypomáhaly během projektového dne.
Fotogalerie
V pondělí 4.2.2019 se v Domečku uskutečnil projektový den „Jarní keramikování“, které pro děti připravily vzdělávající se pedagog Ing. Petra Skleničková a odbornice na keramiku Mgr. Drahomíra Svobodová.
Samotný projektový den začal společným uvítáním v učebně keramiky v Domečku v půl 10. Nejprve jsme se s dětmi navzájem představily. Představily jsme dětem cíl projektového dne a program. Děti byly nadšené, a tak jsme se společně přesunuly na prezentaci. Děti pozorně poslouchaly a bylo vidět, že se moc těší na samotné vyrábění. Po shlédnutí první části prezentace o keramice jsme se společně pustily do keramikování. Většina dětí se s keramickou hlínou nesetkala a vyráběly úplně poprvé. Společně jsme vyráběly nejprve sluníčko a jako druhý výrobek si děti vymodelovaly ptáčka. Děti si práci s hlínou velmi užívaly a neustále se ptaly, jak by mohly svůj výrobek ještě více vylepšit a zdokonalit. Výroba dětem zabrala více než dvě hodiny.
Po vyrábění jsme s dětmi pokračovaly v prezentaci, kdy jsme si připomněly jarní květiny a zvířátka. Děti následně vyplňovaly pracovní listy, kde květiny a zvířátka přiřazovaly a hádaly. Děti si vymalovaly jarní obrázky a velmi aktivně si s námi povídaly o jaru.
Na závěr jsme s dětmi hodinu zhodnotily, včetně hodnocení vypracovaných výrobků. Všechny děti odcházely nadšené.
Vítězem 16. ročníku šachového turnaje LUKAVECKÁ VĚŽ se stal ŠTĚPÁN FILIP! Již v 8. kole bylo jasné, že se stane nejlepším šachistou dnešního turnaje. Opravdu se mu dařilo a hrál pěkné šachy. Uhrál 7/9! Na druhém místě skončil domácí Karel Staněk se 6 body a 6 bodů uhrál i náš Lukáš Zeman, který bral 3. místo a rovněž 6 bodů zaznamenal Lukáš Filip - trenér dětí z Pravonína, potažmo dětí z kroužků Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi.
PROJEKTOVÝDEN - TOULKY ČESKOU HISTORIÍ
ODBORNÍK Z PRAXE: Mgr. Jana Lapáčková, starostka obce Pravonín, bývala učitelka dějepisu
PEDAGOG: Marie Filipová - vedoucí ZÚ
DATUM KONÁNÍ: 31.1.2019
MÍSTO KONÁNÍ: Spolkový dům Pravonín - velký sál
Na úterý 29.1.2019 naplánovali společně vzdělávající se pedagog Drahomíra Polanecká a odborník z praxe, lékař a primář MUDr. Michal Oščipovský projektový den pro seniorky, které navštěvují různé zájmové kroužky v Domečku ve Vlašimi.
Příprava na projektový den probíhala zejména na výběru vhodného tématu a hloubce detailů v přípravě prezentace na zvolené téma. Hlavním tématem byla prevence kardiovaskulárních a onkologických onemocnění nejen u seniorů.
V úterý ráno se sešlo 23 seniorek, které pedagožka s odborníkem přivítali v Domečku. První část projektového dne se nesla v duchu osvěty formou prezentace, kterou vedl doktor Oščipovský. Do jeho výstupu pak zasahovala paní Polanecká s důležitými preventivními poznatky z oblasti cvičení, pohybu a zdravé stravy.
Prezentace se zabývala tématikou kardiovaskulárních onemocnění, infarktu, cévní mozkové příhody, aterosklerózou, zúžením a uzávěrem cév. Další část preventivního programu zahrnovala témata hypertenze, hyperlipidémie a diabetu. Poslední část prezentace se věnovala onkologickým onemocněním, zejména nádorům, jejich vzniku a nejdůležitějším preventivním programům dostupným seniorům v České republice.
Během přednášky obdržely seniorky soupis informací k prezentaci, do kterého si mohly vpisovat vlastní poznámky. Zároveň obdržely informace o základních cvicích z dvou typů jógy.
Po prezentaci se rozjela delší diskuze k tématům. Nejvíce se přítomné seniorky zajímaly o rakovinu tlustého střeva, dostupnost kolonoskopie, ordinační dobu pana doktora a kvalitu preventivních programů na měření pružnost a průchodnosti cév. Dámy se také informovaly o tom, zda berou správné léky na vysoký tlak a cukrovku.
Po více než dvou hodinách prezentace s diskuzí jsme se společně přesunuli na sál Domečku, kde si seniorky zkoušely nové cviky z čínské jógy. Pan doktor do předcvičování pedagožky Polanecké vstupoval a upozorňoval na nedostatky a pozitiva jednotlivých cviků pro ženy v pokročilém věku. Zároveň doporučil některé cviky na bolavá záda a uvolnění svalů.
Všichni se společně na závěr rozloučili hlasitým potleskem panu doktoru Oščipovskému.
Dnes, v sobotu 26.1.2019 jsme odehráli v Říčanech druhou část Krajského přeboru družstev mládeže pro rok 2018-2019. Z první části jsme postupovali děti z šachových kroužků Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi s pěkným bodovým ziskem a čekala nás čtyři družstva z Říčan.
Hráli jsme v jídelně jedné ze základních škol, kde jsme i obědvali. Tradičně vřelé přijetí kolegů z Říčan zastínilo neblahé pocity z velice špatné cesty k nim. Sněžilo celou cestu, neupravené silnice první třídy, ale i dálnice nestála za nic!
Projektový den „Poznáváme Česko hrou, učíme se strategicky myslet“ naplánovali společně vzdělávající se pedagog Lubomír Zajíček, DiS. a odbornice na zeměpis a strategické myšlení Mgr. Kristýna Zákostelská.
Příprava na projektový den probíhala již dopředu, kdy jsme vymysleli, jaké hry budou děti hrát. Výběr her byl takový, aby co nejvíce dětem přiblížil Českou republiku a naučil je zamyslet se nad řešením a rozvíjel tak jejich strategické myšlení. Vybrali jsme hry Česko, Česko junior, Evropa a strategickou hru Ubongo. Dále jsme pro děti připravili prezentaci o České republice, kterou jsme se snažili co nejvíce zjednodušit a připravili jsme si společný výklad k prezentaci, aby byl pro děti zajímavý. Pro děti jsme připravili soutěž na vlajky Evropy, připravili ceny – sladkosti, medaile a diplomy. S přípravou projektového dne nám pomáhala pracovnice Domečku Ing. Petra Skleničková.
Projektový den navázal na zájmový klub Zábavné logiky a deskových her, který jsme posunuli. Ne všechny děti, které byly na klubu se následně mohli celého projektového dne zúčastnit. Naopak se ale přidali i děti, které na klub běžně nechodí. Projektový den jsme zahájili seznámením dětí s odbornicí Mgr. Kristýnou Zákostelskou. Společně jsme dětem představili program dne a začali jsme prezentací o České republice a hrách, kterým bychom se chtěli během projektové dne věnovat. Děti se aktivně zapojovaly do diskuze během prezentace, bylo znát, že mnohé věci k tématu znají. Většina dětí současně znala pravidla hry Česko a Evropa. S hrou Ubongo jsme museli některé děti, které běžně na klub Zábavné logiky a deskových her nechodí, seznámit.
Po prezentaci jsme dětem rozdali soutěžní listy s vlajkami a děti, spíše než na čas, nakonec soutěžily o to, kdo bude mít více vlajek správně.
Po soutěži jsme děti rozdělily do 3 skupinek, neboť přítomno bylo 14 dětí a jednotlivé hry by se v tomto počtu nedaly dobře hrát tak, aby odbornice mohla vysvětlovat potřebné informace k otázkám ve hře.
První skupinka se nejprve věnovala hře Česko, druhá skupinka hře Evropa a třetí skupinka začala s hrou Ubongo, ve které jsme soutěžily o medaile. Ke skupince hrající Česko se přidala Kristýna Zákostelská, skupince zabývající se hrou Evropa věnoval pozornost Lubomír Zajíček. Během hry jsme se snažili dětem vysvětlit správné odpovědi a navádět je k tomu, aby na to přišly samy. Mezi tím, co se děti postupně u her vystřídaly jsme získali jednotlivé vítěze hry Ubongo, kteří na závěr soutěžili mezi sebou.
Na závěr hodiny děti obdržely za hry diplomy a medaile a to nejen za turnaj v Ubongu, ale i ve hře Česko a Evropa.
Dne 24.1.2019 se pošesté zúčastnila odbornice Mgr. Drahomíra Svobodová zájmového kroužku Keramika pro děti od 7 do 11 let. Odbornice vedla hodinu společně s pedagogickým pracovníkem Jaroslavem Svobodou. Děti vyráběly pytlík skrblík a trénovali jemnou motoriku při zdobení. Děkujeme paní Mgr. Svobodové za nové poznatky a fotografie. Fotografie
Dne 23.1.2019 se uskutečnilo interní sdílení zkušeností pedagogických pracovníků v Domečku, kteří probírali návštěvu Ing. Petry Skleničkové v hodinách Lubomíra Zajíčka, DiS. Zúčastnilo se 8 pedagických pracovníků.
Dne 22.1.2019 proběhla návštěva pedagoga Moniky Řepíkové v hostitelském školském zařízení ZŠ Vorlina na hodinách Mgr. Edity Dvořákové.
Návštěva probíhala v čase 8.00 - 12.00 v hodinách matematiky, českého a anglického jazyka a hodinu se konala akce školy "Bubny" v čase 8.00 - 12.00.
Dne 18.1.2019 proběhla návštěva pedagoga Ing. Petry Skleničkové v hostitelském školském zařízení ZŠ Chotýšany na hodinách Lubomíra Zajíčka, DiS.
Návštěva probíhala v hodinách zeměpisu, informatiky a hudební výchovy v čase 8.00 - 12.00.
Dne 17.1.2019 se uskutečnilo interní sdílení zkušeností pedagogických pracovníků v Domečku. Interní sdílení bylo zaměřeno na návštěvu pedagoga Ing. Petry Skleničkové v hodinách Mgr. Kateřiny Blahoušové na ZŠ Vorlina Vlašim. Zúčastnilo se 8 pedagických pracovníků.
Cílem projektu je zvyšování kvality, inkluzivity a účinnosti systémů vzdělávání a zajišťování rovného přístupu ke kvalitnímu a inkluzivnímu vzdělávání.
Registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/22_002/0000552
ŠABLONY 1.10.2022 – 30.9.2025
1. Cílem aktivity je podpořit profesní růst pracovníků ve vzdělávání – 1.VI/1 VZDĚLÁVÁNÍ PRACOVNÍKŮ VE VZDĚLÁVÁNÍ SVČ – 400 ŠABLON – 1 ŠABLONY = 8 HODIN
2. Cílem aktivity je podpořit profesní růst pracovníků ve vzdělávání pomocí vzájemné spolupráce a sdílení zkušeností se zapojením lektora – 1.VI/2 SPOLUPRÁCE PRACOVNÍKŮ VE VZDĚLÁVÁNÍ SVČ – 6 ŠABLON – 1 ŠABLONY = 8 HODIN
3. Cílem aktivity je podpora a rozvoj znalostí a dovedností účastníků SVČ a jejich podpora znalostí a dovedností s využitím inovativních forem vzdělávání prostřednictvím netradičních vzdělávacích metod a strategií, které vedou děti k rozvoji kreativity, talentu a samostatnosti. Aktivita dále cílí na snižování předčasných odchodů ze vzdělávání pro děti ohrožené školním neúspěchem s cílem jejich motivace ke vzdělávání, identifikace jejich talentu a zprostředkování vzdělávání zábavnou formou – 1.VI/3 – INOVATIVNÍ VZDĚLÁVÁNÍ ÚČASTNÍKŮ ZÁJMOVÉHO VZDĚLÁVÁNÍ V SVČ – 105 ŠABLON – 1 ŠABLONY = 32 HODIN
Podpora z fondu hejtmanky Středočeského kraje
Za rok 2020 nám byly poskytnuty dotace z Fondu hejtmanky našemu Domečku