MĚSTSKÝ DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE VLAŠIM,PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE
Radnická 121,258 01 Vlašim
Sellier Bellot Vlašim
Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim
Marie Filipová,Pravonín
Respo Vlašim
Koloniál Zelingr
Pan MUDr. Karel Pěkný
Kyselý – prádelna
Pan Musil zelenina
Papírnictví Jana Pessrová
Maso a uzeniny Josef Vávra
Benea ,s.r.o.
Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen
Česká spořitelna,a.s.
Pekárna Turek a spol.,s.r.o.
Pentar a.s.,Praha 5
Jana Musilová
Viking Mašek, a.s.
Milan Vilím, Hobysport
Ing.Iveta Vaiglová
Miroslava Vavrušková, Napajedla
Vlama, spol. s.r.o.
Spol. Fair Credit International, SE
Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim
Pastell spol. s r.o. Čechov
Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o.
Milan Bísek
Asmo, Zruč nad Sázavou
MĚSTSKÝ DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE VLAŠIM,PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE
Radnická 121,258 01 Vlašim
Jelikož v neděli 2. 10. 2022 v Pravoníně silně pršelo, byla DRAKIÁDA přeložena na sobotu 22. 10. 2022
Šachový klub KDJS Sedlčany
pořádá 1. kolo Regionální žákovské ligy 2022/23
Každé úterý od 16:00 - 17: 00 hodin pro DOSPĚLÉ I DĚTI.Mladí i ti staří jsou vítáni
Propozice schválené dne 21. 1. 2022 KM ŠSČR, jsou zároveň rozpisem soutěže
Motto: Od roku 1963 je turnaj je pořádán každoročně jako oslava Mezinárodního dne dětí, v Zaječicích. Od roku 1990 je tento turnaj Mistrovstvím České republiky šestičlenných žákovských družstev v rapid šachu.
Od roku 1993 je souběžně pořádán turnaj dvojic nadějí do deseti let.
Od roku 2002 se hraje i OPEN turnaj jednotlivců a hostí nás Junior centrum Seč
Od roku 2009 se v M-ČR přidává 10 sekund na tah, nezapisuje se. Od roku 2017 se hraje v Chrudimi, Muzeum - Fibichův sál Chrudimské besedy.
Pořadatel: ŠO TJ Sokol Zaječice z. s. z pověření KM ŠSČR, ve spolupráci se ŠO Chrudim a AVE-Kontakt Pardubice.
Místo: Velký sál Muzea Chrudim a další salonky, adresa: Široká 85
Ředitelka turnaje: Ing. Martina Koutná, zajišťuje přihlášku do konkursu, sponzory a propagaci, styk s vedoucími výprav, ubytování, stravování, poháry a medaile, věcné ceny a po turnaji zašle závěrečnou zprávu. Aktualizuje webové stránky a INFO o turnaji. Tel.: 702 175 897
Jaroslav Hájek, zástupce ředitelky turnaje, má poradní hlas ve všech oblastech.
Josef Šustr, na vyžádání zašle předběžnou fakturu, konečné faktury předá na místě. Tel.: 777 771 009
Luboš Koutný šachový materiál.
Rozhodčí: Mgr. Miroslav Hurta (FA, hlavní), Jaroslav Hájek (ÚR), RNDr. Jaromír Krys (1) a Karel Brožka (2).
Turnaj: OMEGA plus + DS Brno OPEN. Mistrovství České republiky družstev starších žáků v rapid šachu.
Šestičlenné družstvo tvoří 4 chlapci (2007 a ml.) + 1 dívka (2007 a ml.) + 1 mladší žák (2010 a ml.). Vždy nastupuje (na kterékoliv šachovnici) nejméně jedna dívka a jeden mladší žák (nelze sloučit dívku a ml. žáka).
Přihlášky: výhradně emailem na přiloženém formuláři, ve všech bodech vyplněné. S požadavkem na zajištění ubytování zasílejte do 9. 5. (bez ubytování do 19. 5.) na adresu sachy.zajecice@seznam.cz. Přihlášky po 19. 5. jen se souhlasem a až po zaplacení příplatku.
Při turnaji se všichni, pořadatelé i hosté, budou řídit aktuálními pokyny ŠSČR a Ministerstva zdravotnictví ČR. Jde například o prokázání bezinfekčnosti O-N-T, roušky, rozestupy, dezinfekci. Předpokládáme, že bude moci být přítomno 500 - 1000 osob. Pořadatelé uzavřou přihlášky, pokud kapacita turnaje bude naplněna.
Na stránce http://zajecice.chesspce.cz budou přihlášky zveřejňovány v pořadí v jakém byly přijaty spolu se zřetelným označením, která družstva ještě budou do turnaje přijata. To podle aktuálních hygienických předpisů (kterými se všichni budeme řídit) a z nich vyplývajících změn kapacity turnaje.
Doporučujeme max. 10 osob za jedno družstvo ve výpravě. V případě omezené účasti v hracích sálech tam nebudou moci být diváci ani náhradníci, jen 6 hráčů týmu + 1 vedoucí. Kdo dohraje, stává se divákem.
Kde: Výstaviště Lysá nad Labem, Masarykova 1727, 289 22 Lysá nad Labem, vstup hlavním vchodem z ulice Masarykova.
Kdy: Sobota, 7. května 2022, začátek v 9:30 hodin, prezence od 8:15 do 9:10 hodin.
Ředitel turnaje: Miloš Havlena
Účast: Děvčata a chlapci narození 1. 1. 2008 a mladší, registrovaní v oddílech Středočeského šachového svazu. Kontrola proběhne podle databáze ŠSČR.
Počty postupujících: H10 - 4, H12 - 3 H14 - 3, D10 - 3, D12 - 2, D14 - 3
Přímý postup na M ČR mají: H 14 – Němec Jáchym H 10 – Fadrný Jáchym, Trejbal Jindřich.
Systém hry: Turnaje jednotlivců dle kategorií, švýcarský systém na 7 kol podle pravidel FIDE pro rapid šach, 2 x 20 minut na partii + 5 sekund na tah. Turnaj bude započínán na rapid LOK ČR.
O pořadí rozhoduje: 1) Počet bodů, 2) Vzájemné partie mezi hráči ve stejné bodové skupině 3) Buchholz krácený o výsledek soupeře s nejnižším bodovým ziskem 4) Buchholz, 5) hodnocení podle systému Sonneborn-Berger 6) vícekrát černé 7) los
Budou se hrát tři samostatné turnaje, mladší dítě může startovat ve starší kategorii, než která mu přísluší věkem. Turnaj bude řízen prostřednictvím Swissmanageru, nasazení hráčů bude podle aktuálních informací o hráči na www.chess.cz. (k 1. 4. 2022)
Šachový klub Pravonín, z.s. ve spolupráci s Městským domem dětí a mládeže Vlašim, příspěvková organizace a za vydatné podpory sponzorů Vás srdečně zvou na: Šachový turnaj rodinných dvojic v Pravoníně 13. ročník
Zveme Vás na projektový den Děti dětem v dopravě.
Kdy? čtvrtek 21.4.2022 od 15.00-17.00 hodin v Domečku MěDDM Vlašim
za přispění města Sázava a dalších sponzorů pořádá šachový turnaj mládeže „Věž sázavských mistrů sklářů“ který se hraje jako závěrečné 9. kolo Regionální žákovské ligy 2021/2022 skupiny E – Benešovsko (turnaj je určen výhradně pro děti z tohoto regionu)
Velikonoční turnaj 2022
„O pohár Mistra Jana“
7. ročník
se zápočtem na Elo FIDE pro hráče max. do 2200 rozdělené do skupin
Základní informace:
Termín: 14. - 17. dubna 2022
Místo: Střední průmyslová škola Tábor
Komenského 1670, 39002 Tábor
Ředitel: Bc. Jaroslav Kadlec 728 011 438
Organizátor: Bc. Jaroslav Kadlec
Hl. rozhodčí: bude určen před turnajem
Účastníci:
Akce je určena pro všechny hráče registrované
i neregistrované z České republiky i zahraničí.
Program:
Čtvrtek 14. dubna 2022
do 16,30 hod. - prezence účastníků
17,00 hod. – 1. kolo
Pátek 15. dubna 2022
09,00 hod. – 2. kolo
14,00 hod. – 3. kolo
Sobota 16. dubna 2022
09,00 hod. – 4. kolo
14,00 hod. – 5. kolo
Neděle 17. dubna 2022
09,00 hod. – 6. kolo
14,00 hod. – 7. kolo
Vyhlášení: 15 minut po konci poslední
Hledání
Velikonočního pokladu na zahradě Domečku.
14.4.2022 od 9:00 do 12:00 hod.
V sobotu 26.3.2022 od 9:OO hodin
Sokolovna v Mochově, Sokolovská 206, Mochov
8. kolo Regionální žákovské ligy 2021/22 šachy.
V sobotu 5.března 2022
Sokolovna ve Stříbrné Skalici - turnaje B,C
Klubovna na náměstí nad knihovnou - turnaj A
Dne 15. září zahájil myslivecký kroužek Koloušci při MěDDM Vlašim svou činnost pro nový školní rok.
V Domečku ve Vlašimi byl úspěšně zahájen nový kroužek angličtiny pro nejmenší, a zdá se, že se tato iniciativa stala hitem mezi dětmi i rodiči. Každý týden se zde schází malí nadšenci, kteří spolu trénují první slovíčka, základní fráze a objevují tajemství anglického jazyka. Mladí studenti mají možnost rozvíjet své jazykové dovednosti v přátelském a podpůrném prostředí, které je stvořeno speciálně pro ně. A co je nejdůležitější, dětem to dělá opravdu radost.
Začátek nového školního roku je vždy plný nadějí a očekávání, a to platí i pro děti, které se zapojily do kroužku Zdravá záda v Domečku ve Vlašimi. Každý týden se schází skupina nadšených dětí, aby společně procvičovaly svá záda a prováděly protahovací cviky pod dohledem kvalifikovaných lektorek. Kroužek je určený pro menší děti a zdůrazňuje význam správného držení těla a péče o zdraví páteře už od raného věku.
Každý rok je začátkem něčeho nového a vzrušujícího, a letošní rok není výjimkou. Pro mnoho dětí to znamená zahájení dalšího sezóny jejich oblíbeného sportovního kroužku v Badmintonu. Pod záštitou Domečku se děti scházejí každý týden, aby společně trénovaly a užívaly si tento nádherný sport. Badminton je disciplínou, která spojuje výbušnou rychlost, obratnost a strategické myšlení. Pro děti to znamená ale mnohem více než jen hru, znamená to výzvu, přátelství a zábavu.
Měsíc říjen znamená nejenom padající listí a chladnější počasí, ale také začátek druhého roku sportovního kroužku stolního tenisu v domě dětí a mládeže ve Vlašimi. Každý týden se mladí nadšenci stolního tenisu scházejí v Domečku, kde společně trénují a užívají si krásy tohoto skvělého sportu. Jedná se o děti různých věkových skupin, což dodává kroužku dynamiku a různorodost. Nejenže se učí technickým dovednostem stolního tenisu, ale také si užívají soutěžení v jednoduchých dvouhrách, náročných čtyřhrách a oblíbených obíhačkách, které všem přináší zábavu a vzrušení.
Dne 16. 10. 2023 se vedoucí s dětským kroužkem chopili pravidelného úklidu odpadků kolem hasičárny a přilehlého okolí. Odpadu bylo nespočet a děti si z toho odnesly poznatek, že košů je nutné využívat. Příroda není skládka.
Po sběru odpadků se děti posilnily teplým čajem a buchtou.
Za kroužek MH vedoucí Kňavová a Šaňková
Dnes 7. 10. se naši mladí hasiči zúčastnili soutěže "Závod hasičské všestrannosti a brannosti," která se konala v Ouběnicích.
Jako první se na start postavila hlídka mladších, která nás se svým výsledkem mile překvapila. V konečném výsledku si doběhla 5ti členná hlídka mladších pro šesté místo.
V rámci Klubu umělecké gramotnosti a v souladu s ŠVP uspořádali vedoucí klubů pro děti Puzzliádu, a to nejen pro děti z těchto kroužků, ale i jiných. K soutěži se sešlo 27 dětí, které jsme rozdělili podle věku do dvou skupin.
Vedoucí šachových kroužků a klubů umělecké gramotnosti uspořádali v sobotu 30.9.2023 na pravonínském hřišti Drakiádu. Dopoledne poprchávalo, ale odpoledne se počasí umoudřilo, tak mohlo proběhnout podle plánu.
První kolo se hrálo tradičně v Sedlčanech. Sjelo se 66 šachistů, kteří byli rozděleni do 3 turnajů (A,B,C).
V turnaji A hrálo nejlepších 16 TOP šachistů, my měli v tomto turnaji také zástupce, a to Vojtu Břeského. Hrála se 4 kola švýcarským systémem na 2 x 30 minut + 10s./tah. Výsledky turnaje A jsou započítávána na rapid ELO. Turnaj vyhrál Artamonov Mikhail z Říčan, urhrál 3,5 bodu, resp. 12 bodů. Druhé místo obsadil Milan Pešta ze Sázavy a uhrál 3, resp. 11 bodů a 3. místo obsadil Jáchym Slánský z Vlašimi a uhrál stejný počet bodů jako druhý v pořadí, jen měl horší pomocné hodnocení. Náš Vojta Břeský obsadil 10. místo a uhrál 2 body a do celkového pořadí regionální tabulky si zaznamená 9 bodů. V tomto turnaji A hrál z Vlašimi i Daniel Zemna, který obsadil 6. místo a měl stejné bodové hodnocení jako náš Vojta, ale měl lepší pomocné hodnocení.
Dnes se naši mladí hasiči vydali po stopách bitvy u Jankova. Celou trasu nás provázelo krásné počasí. Cestu naše děti společně s rodiči a svými vedoucími zvládly. Po trase nás čekalo 10 úkolů, které děti splnily a na konci trasy obdržely certifikát a nějakou tu odměnu. Poté jsme si z obou skupin předali zážitky z celé trasy. Po občerstvení nás čekal návrat zpět do Vlašimi.
Neděle 10.9.2023
Dnes jsme se s dětmi zúčastnili soutěže "Veselá diabolka" ve střelbě ze vzduchovky, která se konala na myslivecké střelnici v Chotýšanech.
V sobotu 2. 9. 2023 se náš kolektiv mladých hasičů zúčastnil "Dne hasičů a záchranářů" v nedalekém Trhovém Štěpánově. Z našeho kolektivu se zúčastnila dvě družstva, která se umístila na 8. místě a 11. místě.
Vedení Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi převzalo úkol, a to zajištění zábavy pro děti, které přijdou s rodiči na celoměstskou akci Vlašimská vidlička.
ŠACHOVO – SPORTOVNÍ LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR – ČERVENEC 2023
Šachového tábora se zúčastnilo ve dnech 10.-14.7.2023 24 dětí. Konal se v areálu Sokola Pravonín, kde jsme využívali nejen hřiště, ale i klubovnu a přilehlé prostory.
Ráno jsme se scházeli na osmou hodinu (obsluha a vedoucí na sedmou), následovala rozcvička a skupinové hry – mrazík, rybáři, skupinky a jiné. Na děti čekalo malé občerstvení – ovoce, zelenina a pití. Poté následoval turnaj v rapid šachu a pro nešachisty turnaj deskových a jiných her ve dvojicích. Každý den byla hrána 2 kola. Následovala svačina, kterou jsme připravovali v prostorách klubovny a každý den měly děti navíc buchtu. Po ukončení tohoto programu následovala celotáborová hra Rytíři. Zašifrovaný vzkaz, hledání 5 dílů map a nalezení pokladu – cíle, ke kterým se děti propracovali plněním různých úkolů a sbírání bodíků. Dvě družstva plnila různé úkoly – tento den přelévání vody z jedné láhve do druhé na hlavě kamaráda a cílem bylo donést do cíle co nejvíce vody. Samozřejmě, že hodně vody končilo na zádech soutěžících. Následovala vodní bitva a pak ždímání triček, sluníčko se však postaralo o to, že ani jedno družstvo nezískalo ani kapičku! Soutěž byla i ve sbírání prasklých balonků. Další vodní soutěž byla ve spolupráci s vedoucími, každý měl na tričku napsané číslo a děti je musely 10x zasáhnout mokrým míčkem, pak donést na stanoviště a stříháním s rozhodčím získávaly body. Oběd, který byl podáván v místním Spolkovém domě a uvařen v místní mateřské škole, přišel všem k chuti. Po obědě následovala šachová přednáška pro všechny, byla uzpůsobena pro několik věkových kategorií a pro nešachisty měla i náborový nádech. Odpoledne bylo veliké horko, využili jsme tedy sklepních prostor areálu a provedli soutěž v házení míčků a šipek. Poté děti zahájily práce na tvorbě rytířského erbu, motta, veršovánky a názvu družstva. Jedno z družstev se nazývalo Hadi a druhé Fon Mattoni. Následovala svačinka a po vyhlášené volné zábavě se děti rozprchly ke hře šachů, deskových her, hraní s velkými plastovými šachy, tančení s psychomotorickým padákem, shazovaly kuželky, chodily se svázanými nohami ve skupinkách, chůzi s dřevěnými lyžemi, házely míčky a kroužky na házecí panely a hrály fotbálek.
Následující den měl na programu opět šachy a deskové hry. Poté probíhalo pokračování celotáborové hry, dnes děti luštily zašifrovaný vzkaz. Obíhaly 6 stanovišť, kde „písaři“ prozrazovali soutěžícím písmena k jednotlivým znakům. Poté sepsaly vzkaz. Hodnocena byla i správná interpunkce a hrubky atd.. Odpolední program probíhal mimo areál hřiště a pomocí stříhané se děti dopracovaly až k metě, kde hledali další díl mapy k pokladu. Po návratu se pustili všichni zase do vodních her. Přetlačovali se na stoličkách molitanovými špagetami a vedoucí je stříkali z vodních pistolí vodou. Nakonec se přetlačovali i vedoucí a děti je s velikou radostí zmáčeli až na „kost“. Po svačince následovala volná zábava, každý si vybral ty pomůcky, které ho nejvíce baví. Děvčata si přibrala švihadla a skákací gumy.
Ve středu představili vedoucí dětem další venkovní hry, a to Čtyři v řadě a dva panely Minigolfu a molitanové kuželky, skákací gymnastické míče a chůdy. První dnešní soutěží do celotáborové hry byla chůze na chůdách, která všechny moc zaujala. Někdo na nich stál poprvé, ale za dobu tábora se na nich naučil chodit každý. Následovalo skákání slalomu na míčích a přesun lidských trakařů po slalomové dráze, račí chůze, přenášení pingpongového míčku na pálce a pak následoval, oběd, šachová přednáška. Odpoledne pak byla na pořadu soutěž „mokré tričko“. Namočené tričko si navlékli soutěžící na tělo, přeběhli v něm určitou vzdálenost a pak jej museli vyždímat do lavoru, cílem bylo nashromáždit co nejvíce vody. Soutěž si velice užívali. Pro zklidnění si dvakrát zahráli živé pexeso a o volné zábavě byly v pernamenci především chůdy. Během tohoto dne byl u nás také městských fotograf.
Čtvrtek jsme strávili na celodenním výletě. Navštívili jsme zámek Růžkovy Lhotice, kde se děti dozvěděly o jeho historii, životě Bedřicha Smetany a poté pro ně byl připraven tematický program (výroba mouky pomocí kamene, vrtání jednoduchým vrtákem, opracovávání oblázků. Seznámili se s primitivními nástroji. Na oběd jsme odjeli do Pelhřimova, po něm jsme se občerstvili točenou zmrzlinou a navštívili Muzeum rekordů a výstavu Zlaté české ručičky. Obojí si děti moc užily. Ke svačince byla výborná šunková pizza.
Poslední den byl ve znamení dohrávání soutěží a jejich vyhodnocování. Šachový rapid vyhrál Jan Babický, druhé místo obsadil Tomáš Brixí a třetí příčku Ondřej Vilímek. O všechny tato místa se hrál navíc rozhodující zápas. Turnaj deskových her vyhrála Karolína Melicharová, druhé místo obsadila Valerie Madar a třetí místo Aneta Nováková. Všichni v těchto turnajích obdrželi drobné ceny. Co se celotáborové hry týkalo, dnes byl nalezen poslední díl mapy, tak už se vědělo, kam půjdou děti poklad hledat. Jen bylo třeba rozhodnout, které družstvo půjde první, neboť do dnešního dne vedli Hadi. Na programu bylo házení míčků a kroužků do házecích panelů, shazování plechovek pomocí vodních pistolí, předávání namočených gymnastických míčů nad hlavou a pod nohami s přebíháním a přetahování lanem. Skóre se vyrovnalo, a tak vedoucí operativně rozhodli o pochodu k pokladu pomocí stříhané, kdy se děti z družstev střídaly. Poklad našel Jan Babický z družstva Fon Mattoni. Poklad v sobě skrýval drobné ceny, které si děti braly podle toho, v jakém pořadí se k němu propracovaly.
Děkuji všem, kdož se podíleli na organizaci a průběhu tábora. Všem jsem už poděkovala osobně i písemně, byli jsme vynikající a obětavá parta lidí. Děti si tábor užily. Měli jsme jen jedno odřené koleno, nebylo nutné řešit nic, co by nám dělalo velké starosti. Děkujeme i Domečku Vlašim, především paní ředitelce Pavle Homolkové za podporu a materiální pomoc. Někdo z přítomných dětí má zaplacen i srpnový tábor, tak se ještě uvidíme a ostatním přeji překrásné léto, strávené bez úrazů a s těmi nejbližšími.
Marie Filipová
SRPNOVÝ ŠACHOVO-SPORTOVNÍ LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR V PRAVONÍNĚ 14.-18.8.2023
Počáteční obavy, které nás provázeli před konáním tábora, se rychle rozplynuly a sehraný kolektiv absolvoval s 31 dětmi, ve věku od 4 do 11 let, opravdu akční letní příměstský tábor.
K uspořádání jsme měli perfektní podmínky, a to jak prostorové – hřiště Sokola Pravonín, finanční podporu Městského domu dětí a mládeže Vlašim a celou řadu pomůcek Šachového klubu, z.s. Pravonín a Domečku. Nebylo tedy složité vymýšlet aktivity. Nebudu vypisovat všechny hry, které můžete vidět na na fotografiích https://sachypravonin.rajce.idnes.cz/ , jen zmíním, že jsme měli pohádkové téma, děti napravovaly popletené pohádky a soutěže byly směrovány na získání dovedností k dané pohádce.
Počasí jsme měli jako malované a každý den byly zařazeny vodní hry, aby se účastníci tábora osvěžili. Použili jsme nespočet vodních bomb a využívali vodních pistolí. Děti se během tábora naučily chodit na chůdách, skákat na gymnastických míčích, skákat přes švihadla, běhat na lyžích, ve vodních ploutvích a spoustu dalšího. O posledním dnu měli účastníci překvapení v podobě soutěže pojídání máslových věnečků zavěšených na niti, soutěž absolvoval i personál a všichni se moc nasmáli. Pro všechny děti byla tato soutěž premiérou.
Při raním příchodu měly děti na stolech prostřeno na talířích ovoce a zeleninu mnoha druhů, celý den jsme hlídali pitný režim dětí. Ráno se začínalo vždy rozcvičkou, následovala šachová půlhodinka vedená Vladimírem Horákem, který pro některé děti připravil soutěž v rapid šachu a ostatní děti měly jiné šachové úkoly. Svačinka a pak už následovala jedna soutěž za druhou. Svačiny připravovaly Helena Kůrová a Jana Janatková (střídala Renata Toulová). Na obědy, které připravovala děvčata z místní mateřské školy Mirka Ondráková a Petra Mašková Jelínková (pomáhala jim Simonka Ondráková), jsme docházeli do Spolkového domu. Jídelníček byl pestrý a talíře byly každý den vymetené.
Aktivity byly prokládány osobním volnem a každý se věnoval danou půlhodinku tomu, co ho baví nejvíce. Hodně se malovalo, vymalovávalo, hrály deskové hry, šachy, kopaná, zahradní šachy a člověče, nezlob se! Stále byly v pernamenci házecí panely a spousta dalších pomůcek. Odpolední svačina byla doplněna vždy melounem.
Ve středu jsme měli návštěvní den, kdy ráno přišla pozdravit děti starostka Obce Pravonín Mgr. Jana Lapáčková a během dopoledne přišla mezi děti i paní ředitelka Domečku Pavla Homolková. Obě odjížděly uspokojeny, neboť si děti průběh tábora chválily.
Ve čtvrtek byl pro děti a jejich maminky uspořádán celodenní výlet. Navštívili jsme zříceninu Šelmberk, kde jsme posvačili a pak se přesunuli do Zoologické zahrady Větrovy. Průvodce, který nás prováděl měl připravenu velice pěknou řeč ke každému výběhu a o zvířatech vyprávěl spoustu zajímavých informací a znal i jejich jména. Prohlídka byla opravdu pěkná a zakončili jsme ji obědem v restauraci ZOO. Poté už jen nákup dárků a přesunuli jsme se do Muzea čokolády a marcipánu v Táboře. Vůbec nikdo nepočítal, že tam strávíme tolik času. Bylo co prohlížet, ale pro děti jsme měly objednány i dílničky a zde si vyráběly pod dohledem lektorek různé výrobky, které si odvezly domů. Posvačili jsme v autobuse pizzu a vraceli se spokojení domů. Polovina dětí zpáteční cestu prospala.
Páteční odpoledne bylo věnováno vyhodnocení celotáborové hry, dále vyhodnocení turnaje v rapid šachu a pro každého účastníka jsme připravili na památku hromádku drobných cen s pamětní medailí, hromádka byla označena číslem. Stejná čísla si děti tahaly z krabičky a odnášely si danou hromádku pozorností. Ano, stalo se, že dívčí dárky vyšly na chlapce, a nebo opačně. Bylo to tak úmyslně, neboť na závěr tábora byla vyhlášena půlhodina finanční gramotnosti a děti dostaly možnost své dárky směňovat. Upozornily jsme je, aby se nenechaly ošidit, aby vyhodnotily cenu svého dárku a nevyměnily ho lacino. My, dospěláci jsme se u těchto obchodů opravdu bavily a zjistili jsme, že na tom naše děti s tou finanční gramotností nejsou tak špatně.
Od pondělního odpoledne (26.6.2023) se začali do Zlína sjíždět šachisté školních týmů 1. stupně základních škol, 2. stupně základních škol a příslušných ročníků osmiletých gymnázií a šachisté středních škol a gymnázií. Celkem soutěžilo 90 čtyřčlenných týmů, některé sebou přivezli i náhradníky. Hrálo se v krásném prostředí Kongresového centra Zlín, Univerzitní knihovny Univerzity Tomáše Bati. Záštitu nad turnajem převzali: Ing. Radim Holiš, hejtman Zlínského kraje, Ing. et Ing. Jiří Korec, primátor statutárního města Zlína, prof. Mgr. Milan Adámek, Ph.D., rektor Univerzity Tomáše Bati.
Vlastní soutěž probíhala v úterý a ve středu (27. a 28.6.2023), hrálo se 9 kol, tempem 2 x 20 minut na partii + 5s/tah bez zápisu. Čekací doba 20 minut. Turnaj byl započítán na LOK ČR v rapid šachu
Dne 24.6.2023 jsme se s kroužkem mladých hasičů zúčastnili OSLAVY VÝROČÍ 145. LET OD ZALOŽENÍ SDH KAMBERK. V útocích nás reprezentovaly 2 týmy (mladší a starší).
Školní rok se chýlí ke svému konci, prázdniny se blíží, a proto i kroužky pomalu ukončují svoji letošní činnost.
Kroužek Zdravá záda, který se konal v druhé polovině školního roku a skončil druhým týdnem v červnu, byl pro děti velmi obohacující a přínosnou aktivitou.
Výsledky tohoto kroužku byly velmi pozitivní a děti byly s průběhem a obsahem cvičení více než spokojeny.
Pod vedením zkušených lektorek Kamči a Barči se děti pravidelně setkávaly a věnovaly se především protahovacím cvičením a náročným cvikům, které měly za cíl zlepšit koordinaci těla a posílit svalstvo, především pak v oblasti zad.
Celý rok probíhal v Domečku kroužek s názvem Hudebně zábavné odpoledne se Zajdou. Děti se pravidelně scházely, aby společně zpívaly a hrály si, a vytvořily tak nezapomenutelné vzpomínky plné hudby, radosti a přátelství.
Tento úžasný kroužek nabídl dětem možnost vyjádřit svou lásku k hudbě a objevovat její kouzlo prostřednictvím zábavných aktivit. Děti se na kroužek těšily každý týden a jejich nadšení a radost z hudby byly nakažlivé. Každé odpoledne se plnilo smíchem, melodiemi a přátelskou atmosférou. Vytvářely se nové přátelství a děti se navzájem povzbuzovaly k objevování svého hudebního potenciálu.
Kroužek stolního tenisu, který se konal po celý školní rok a zakončil se druhým týdnem v červnu, byl velmi úspěšným sportovním programem. S hrdostí můžeme říct, že jsme vedli skvělou skupinu dětí, které projevily neuvěřitelný zájem o tento krásný sport.
Celý rok se děti setkávaly s trenéry, kteří je provázeli světem tohoto oblíbeného sportu. Děti strávily hodiny tréninkem, zdokonalovaly své dovednosti a neustále se zlepšovaly. Každou hodinou byl herní posun stále markantnější.
Kroužek badmintonu se stal oblíbenou aktivitou pro děti během celého školního roku. Probíhal od začátku školního roku až do druhého týdne v červnu, a teď se můžeme ohlédnout za skvělými výsledky a nezapomenutelnými zážitky.
Jedním z vrcholů kroužku badmintonu byly oblíbené turnaje, kterých se děti účastnily. Tyto soutěže poskytovaly dětem příležitost nejen uplatnit své dovednosti v reálném soutěžním prostředí, ale také získat cenné zkušenosti a sebedůvěru. A nebyly to jen zážitky, které si odnesly, ale také ceny za své úspěchy.
Jedním z kroužků při MDDM ve Vlašimi je i Myslivecký kroužek Koloušci, jehož členové se pravidelně schází nejen v prostorách Domečku, ale především v přírodě. K veškerým praktickým činnostem patří trocha teorie, kterou zábavnou formou dění v přírodě dětem přibližujeme. Celý rok jsme se připravovali na naši vrcholnou akci, a to soutěž Zlatá srnčí trofej, která má již 53. ročník a je nejstarší přírodovědnou soutěží v ČR.
V sobotu 10.6.2023 uspořádala šachová škola Stamat na ZŚ a MŠ Votice šachový turnaj, kterého se zúčastnili naši 4 šachisté, celkem bylo přihlášeno 46 dětí.
Dne 7.6.2023 se konal 2.ročník "Školních plaveckých závodů", kterého se zúčastnilo celkem 48 vybraných žáků 2.-4. tříd ze ZŠ Sídliště a ZŠ Vorlina.
V sobotu 3.6.2023 jsme s 11 dětmi z kroužku mladých hasičů navštívili soutěž DĚTSKÝ ŽELEZNÝ HASIČ v Senohrabech. Soutěže se zúčastnilo kolem 100 mladých hasičů, kteří zde poměřili své síly a dovednosti.
Kroužek vaření při MěDDM Vlašim by chtěl touto cestou poděkovat Aničce Pazderové za dobroty, které nám poskytla restaurace na Vorlině.
Cílem projektu je zvyšování kvality, inkluzivity a účinnosti systémů vzdělávání a zajišťování rovného přístupu ke kvalitnímu a inkluzivnímu vzdělávání.
Registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/22_002/0000552
ŠABLONY 1.10.2022 – 30.9.2025
1. Cílem aktivity je podpořit profesní růst pracovníků ve vzdělávání – 1.VI/1 VZDĚLÁVÁNÍ PRACOVNÍKŮ VE VZDĚLÁVÁNÍ SVČ – 400 ŠABLON – 1 ŠABLONY = 8 HODIN
2. Cílem aktivity je podpořit profesní růst pracovníků ve vzdělávání pomocí vzájemné spolupráce a sdílení zkušeností se zapojením lektora – 1.VI/2 SPOLUPRÁCE PRACOVNÍKŮ VE VZDĚLÁVÁNÍ SVČ – 6 ŠABLON – 1 ŠABLONY = 8 HODIN
3. Cílem aktivity je podpora a rozvoj znalostí a dovedností účastníků SVČ a jejich podpora znalostí a dovedností s využitím inovativních forem vzdělávání prostřednictvím netradičních vzdělávacích metod a strategií, které vedou děti k rozvoji kreativity, talentu a samostatnosti. Aktivita dále cílí na snižování předčasných odchodů ze vzdělávání pro děti ohrožené školním neúspěchem s cílem jejich motivace ke vzdělávání, identifikace jejich talentu a zprostředkování vzdělávání zábavnou formou – 1.VI/3 – INOVATIVNÍ VZDĚLÁVÁNÍ ÚČASTNÍKŮ ZÁJMOVÉHO VZDĚLÁVÁNÍ V SVČ – 105 ŠABLON – 1 ŠABLONY = 32 HODIN
Podpora z fondu hejtmanky Středočeského kraje
Za rok 2020 nám byly poskytnuty dotace z Fondu hejtmanky našemu Domečku